زانکو

خدمات طراحی سایت - زانکو

تومان

تومان

خدمات طراحی سایت
در دنیای دیجیتال امروز، وبسایت شما اولین محلی است که می توانید کسب و کارتان را به مشتریان معرفی کنید. به همین خاطر است که تقریبا 95% از اولین برداشتی که مشتری از یک برند دارد، به طراحی سایت آن بستگی دارد. بنابراین خدمات طراحی سایتی که انتخاب می کنید می تواند اثر بسیار بزرگی روی کسب و کار شما داشته باشد.

طراحی سایت چیست؟

قبل از این که به معرفی خدمات طراحی سایت زانکو و اهمیت آن بپردازیم ابتدا باید ببینیم طراحی سایت دقیقا چیست و طراح سایت چه کاری انجام می دهد. طراحی سایت به معنای طراحی و پیاده سازی شکل ظاهری سایت شما است و معمولا به جنبه تجربه کاربری در توسعه وب اشاره دارد نه مبحث توسعه نرم افزاری سایت. طراحان سایت در گذشته عمدتا روی طراحی کردن یک سایت برای دسکتاپ تمرکز می کردند اما از اواسط دهه 2010، اهمیت طراحی سایت برای مرورگر های موبایل و تبلت هر روز بیشتر و برجسته تر از گذشته شد و امروزه به یک فاکتور حیاتی در طراحی سایت تبدیل شده است. طراح سایت روی ظاهر، لایه ها و در بعضی موارد روی محتوای سایت کار می کند. ظاهر سایت شامل رنگ ها، فونت ها و عکس هایی می شود که در سایت استفاده می شود. لایه های سایت به ساختار و دسته بندی اطلاعات در سایت اشاره دارند. سایتی که خوب طراحی شده باشد علاوه بر این که ظاهر جذابی دارد، استفاده از آن هم آسان است و با توجه به ویژگی های مخاطبین و برند پیاده سازی شده است. نکته کلیدی در طراحی سایت، موفقیت در جلب توجه و اعتماد مخاطب هدف است و در این راستا باید هر چیزی که ممکن است باعث آزار یا سردرگم شدن مخاطب شود را از سایت حذف کنیم.

انواع روش های طراحی سایت

انواع مختلفی از طراحی سایت وجود دارد که هر یک ویژگی ها و مزایای خودشان را دارند. آشنایی با انواع طراحی سایت می تواند به شما کمک کند که بهترین تصمیم را برای کسب و کار خودتان بگیرید. دو تا از متداول ترین روش ها برای طراحی سایت که هم برای موبایل و هم دسکتاپ موثر هستند، طراحی سایت responsive و adaptive هستند. طراحی سایت ریسپانسیو responsive و آداپتیو adaptive در طراحی سایت ریسپانسیو، محتوا به صورت پویا بر اساس سایز صفحه حرکت می کند، اما در طراحی سایت آداپتیو، محتوای سایت فیکس است اما سایز لایه ها با اندازه صفحه نمایش تطبیق پیدا می کند. در طراحی سایت آداپتیو ما چند نسخه از یک وبسایت را می سازیم که هر یک با اندازه صفحه های مختلفی سازگار هستند. اما در طراحی سایت ریسپانسیو یک وبسایت میسازیم با گرید انعطاف پذیر. در این نوع طراحی سایت ظاهر سایت ما پویا است و بسته به اندازه و جهت صفحه تغییر می کند. حفظ یکپارچگی لایه ها بین دستگاه های مختلف با اندازه صفحه های مختلف برای حفظ اعتماد و تعامل کاربر امری حیاتی است. طراحی سایت ریسپانسیو از این نظر دشوار است چون طراح سایت کنترلی روی این که محتوای صفحه به چه شکلی نمایش داده خواهد شد ندارد. ویژگی های کلیدی یک طراحی سایت موفق این که در طراحی سایت از چه المان هایی استفاده کنیم و به چه نکاتی توجه کنیم، یک مبحث پیچیده و تخصصی است که فقط طراحان سایت حرفه ای می توانند به آن پاسخ دهند. سایت هایی که با هدف ارتقا تجربه کاربری طراحی می شوند، نسبت به سایر سایت ها تا 200% افزایش نرخ تبدیل و فروش را نشان می دهند. این آمار به خوبی نشان دهنده نقش پررنگ طراحی سایت در فروش، درآمدزایی و مارکتینگ است. در ادامه به مهم ترین ویژگی های کلیدی یک طراحی سایت موفق می پردازیم.

طراحی سایت یوزر فرندلی

هنگام طراحی سایت، مخاطبین شما باید در اولویت باشند. جهت یابی آسان در سایت کاربران را تشویق می کند که با سایت شما تعامل بیشتری داشته باشند و بنابراین روی میزان موفقیت سایت شما اثر مستقیم دارد. رنکینگ سایت شما در موتور های جستجو هم مستقیما تحت تاثیر یوزر فرندلی یا همان کاربر-دوست بودن سایت شما قرار می گیرد. در صورتی که کاربران بدون این که با سایت شما تعاملی برقرار کنند صفحه را ببندند، گوگل متوجه می شود که مشکلی در سایت شما وجود دارد که باعث شده کاربران آن را دوست نداشته باشند. در نتیجه رتبه خوبی به سایت شما نمی دهد و ترافیک سایت شما دچار افت خواهد شد. برای پیشگیری از این مشکل، حتما از المان های مهم در یوزرفرندلی کردن سایت استفاده کنید: ⦁ هوم پیج سایت شما باید به راحتی قابل استفاده باشد و جهت یابی در آن شفاف و صریح باشد ⦁ گزینه سرچ در سایت داشته باشید ⦁ گزینه ثبت نام و ورود در سایت وجود داشته باشد ⦁ طراحی سایت باید از لحاظ بصری جذاب باشد

طراحی سایت سازگار با موبایل

در دنیای امروزی که تقریبا همه ما اکثر وقتمان را با گوشی های موبایل میگذرانیم، بیشتر خرید و فروش ها در موبایل انجام می شوند نه موبالی و تبلت. سایتی که با موبایل سازگار باشد، مخاطب را برای مدت زمان بیشتری در سایت نگه می دارد. هر چه مخاطب زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند، احتمال بیشتری دارد که از شما خرید کند. اهمیت سازگاری سایت با موبایل را نمی توان به اندازه کافی برجسته کرد. 57 درصد از کاربران در اینترنت می گویند که اگر وبسایت یک کسب و کار برای موبایل بهینه سازی نشده باشد، آن را به دیگران توصیه نخواهند کرد. سازگازی سایت فقط به موبایل و دسکتاپ محدود نمی شود، سایت باید با هر دستگاهی که می تواند به اینترنت وصل شود سازگار باشد، مثلا تبلت ها. توجه داشته باشید که تا سال 2016 استفاده از اینترنت روی تبلت 30 درصد افزایش داشت و این روند هنوز به رشد خود ادامه می دهد. با توجه به این که از هر 3 دقیقه ای که صرف جستجوی آنلاین می شود 2 دقیقه آن با موبایل انجام می گیرند، سازگاری سایت با همه دستگاه ها به ویژه با موبایل باید در بالاترین اولویت های شما هنگام طراحی سایت و دریافت خدمات طراحی سایت باشد.

طراحی سایت و سئو

سئو یا همان بهینه سازی برای موتور های جستجو برای هر کسب و کاری که خواهان موفقیت آنلاین است، کاملا ضروری است. با این حال اکثر اوقات کسب و کار ها بعد از این که پروژه طراحی سایت آن ها به پایان رسید تازه به فکر سئو می افتند. این روز ها شما باید با صد ها هزار سایت رقابت کنید تا دیده شوید و مخاطب به شما اعتماد کند. چطور می توان در این بازار پر رقابت موفق شد؟ سئو کلید موفقیت شما است چرا که با سئو کردن اصولی سایت، می توانید در موتور های جستجو رتبه های بالا بگیرید و بازدید سایت خود را بالا ببرید. یک سایت سئو شده سایتی است که به نحوی طراحی شده است تا موتور های جستجو بتوانند به راحتی آن را کرال (کاوش) کنند و به راحتی بین صفحات جابجا شده و محتوای آن ها را بخوانند.

اهمیت سرعت سایت در طراحی سایت

وقتی کسی از سایت شما بازدید می کند، اولین چیزی که نظر او را به خود جلب خواهد کرد، سرعت سایت شما است. این که چقدر طول میکشد که صفحه شما به طور کامل بارگذاری شود. کاربران اینترنت عادت کرده اند که اطلاعات را در کمترین زمان ممکن دریافت کنند و دیگر کسی حوصله یک سایت کند را ندارد. اگر لود شدن صفحه سایت شما بیشتر از 3 تا 5 ثانیه طول بکشد، احتمالا 40 درصد از مخاطبان خود را در همان ابتدا از دست می دهید. این مخاطب ها مشتریان بالقوه ای بودند که می توانستند درآمد شما را بالا ببرند اما به علت کندی سایت قبل از بازدید از آن صفحه را بسته اند و رفته اند. به همین دلیل است که سرعت یکی از مهم ترین المان ها در یک طراحی سایت موفق به حساب می آید. ساده و کاربردی نگه داشتن سایت یکی از مهم ترین نکات در حفظ سرعت سایت و جلوگیری از کندی آن است. به همین دلیل پیشنهاد می شود از فایل های صوتی یا ویدیویی حجیم استفاده نکنید.

طراحی سایت و تولید محتوای جذاب

محتوای جذاب یکی از بهترین و کاربردی ترین روش ها برای جذب و نگه داشتن مخاطب در سایت است. در واقع چیزی که مردم در اینترنت به دنبال آن می گردند اطلاعات است و اگر محتوای سایت شما جذاب نباشد، 38 درصد از کاربران صفحه را می بندند. تولید محتوای جذاب و ارائه اطلاعات کاربردی باعث می شود مخاطب به شما اعتماد کند و سایت شما را به عنوان یک منبع معتبر و متخصص در حوزه کاریتان بشناسد. فایده دیگر محتوا این است که به کاربر کمک می کند درباره شما و کسب و کارتان بیشتر بداند و در نهایت به یک مشتری تبدیل شود. هر چیزی از بلاگ و صفحات وب گرفته تا ویدیو و عکس می تواند جزئی از محتوای سایت محسوب شود. فرمت محتوا نیز بسیار مهم است. تولید محتوایی که خواندن آن راحت باشد به موفقیت شما کمک بسیاری می کند. بنابراین رنگ، فونت، نوشتار و حتی لیست هایی که در سایت قرار می دهید می تواند به راحت تر خوانده شدن محتوای سایت و جلب اعتماد کاربر کمک کند.

کال تو اکشن در طراحی سایت

داشتن کال تو اکشن در سایت به یوزرفرندلی تر شدن سایت و همچنین تبدیل آسان بازدیدکننده به مشتری کمک می کند. کال تو اکشن به زبان ساده کاری راهی است برای این که کاربر را به مرحله بعدی ببرید. این مرحله بعدی می تواند اضافه کردن یک محصول به سبد خرید باشد، عضو شدن در شبکه های اجتماعی باشد، اشتراک گذاری مطالب باشد، ثبت نام در یک دوره یا یک خبرنامه یا حتی خواندن مطالب بیشتر در سایت باشد. هدف نهایی کال تو اکشن این است که به کاربر یک جهت دهی واضح و روشن از کاری که می خواهیم انجام دهد، بدهیم. این کار چیزی است که به شما کمک می کند به اهداف کسب و کارتان برسید و درآمد بیشتری کسب کنید. در حوزه کال تو اکشن، محل قرار گیری اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که برای پیدا کردن بهترین جا برای هر دکمه و لینک، باید از تخصص و تجربه طراحان سایت حرفه ای استفاده کنیم.

طراحی سایت جذاب و شیک

در طراحی سایت، ظاهر یکی از مهم ترین فاکتور ها است. قبل تر درباره اهمیت جذابیت ظاهری وبسایت و نقش آن در یوزرفرندلی کردن سایت صحبت کردیم. مسئله دیگری که باید در جذابیت ظاهری سایت در نظر داشته باشید، لزوم استفاده از عکس های با کیفیت و مناسب است. فرقی نمی کند فروشنده محصول باشید یا ارائه دهنده خدمات، بهترین روش برای معرفی کسب و کارتان استفاده از عکس های مرتبط و مناسب است. اگر عکس هایی که برای یک محصول یا خدمت انتخاب می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، مخاطب بیشتر به شما اعتماد می کند و بیشتر با شما احساس راحتی خواهد کرد. متخصصین سئو و طراحی سایت می توانند این عکس ها را برای موتور های جستجو هم بهینه سازی کنند تا در نتایج سرچ رتبه بگیرند.

المان های بصری در طراحی سایت

در طراحی سایت المان های ظاهری و بصری به اندازه کاربردی بودن اهمیت دارند و دست به دست هم می دهند تا ظاهر و حس کلی سایت را بسازند. از انتخاب رنگ در طراحی سایت گرفته تا انتخاب فونت، بارگذاری ویدیو و … همگی در شکل دهی به تجربه کاربر از برند یا کسب و کار شما نقش دارند. چند تا از مهم ترین المان های بصری در طراحی سایت عبارتند از: ⦁ هدر وبسایت ⦁ فوتر وبسایت ⦁ رنگبندی سایت ⦁ تایپوگرافی در طراحی سایت ⦁ بکگراند سایت ⦁ تصاویر سایت ⦁ انیمیشن در طراحی سایت
Verified by MonsterInsights