زانکو

آموزش دف - زانکو

آگهی پیدا نشد

آموزش دف
ساز دف از سازهای اصیل ایرانی و جزو سازهای مَقامی است. ساز دف به دلیل پتانسیلی که بصورت تکنوازی، همنوازی در اکستر، و نیز بصورت گروه نوازی دارد طی سالها همواره مورد استقبال علاقه مندان به موسیقی بوده است. شاید کمتر دیده باشید گروهی ٢٠ نفره باهم یک نوع ساز (پیانو، سه تار و …) را بنوازند اما حتما گروه های دف نواز ٢ الی ١٠٠ نفره یا بیشتر را در ارکستر ها و جشنهای مختلف دیده اید. همانطور که شهر سنندج با برگزاری جشن های نوازندگی دف و همراهی ١٠٠٠ نوازنده ی دف به عنوان شهر خلاق موسیقی در لیست شهرهای خلاق یونسکو ثبت جهانی شده است. ساز دف از گروه سازهای کوبه ای است. خانواده ی ساز های کوبه ای شامل دف، بندیر، دایره، تمبک، کاخن، درامز، کونگا، داربوکا و سازهای مشابه است که وظیفه ی اجرای ریتم در یک قطعه موسیقی را بر عهده دارند. بنابراین درک ریتم که از اساسی ترین پایه های یادگیری موسیقی و هر سازی است، در سازهای کوبه ای به طور روزمره بکار گرفته می شود. یکی از ویژگی های جالب سازهای کوبه ای این است که در هنگام نوازندگی این سازها، به دلیل ترشح هورمون سروتونین در بدن، حس شادی و نشاط در نوازنده ایجاد میشود. ترشح سروتونین باعث تنظیم خلق و خو شده و از افسردگی پیشگیری می کند، فشار خون را تنظیم می کند و نقش مهمی در تنظیم چرخه قاعدگی در زنان دارد و در نهایت باعث می شود احساس شادی کنید به همین دلیل است که از توصیه های روانشناسان برای افراد دارای افسردگی نیز، شرکت در دوره های یادگیری و نوازندگی سازهای کوبه ای می باشد.

آموزش دف نوازی حرفه ای

همواره در دوره های آموزش موسیقی آموزشگاه زانکو آموزش حرفه ای و استاندارد و تخصصی یکی از اصلی ترین اصول پیاده سازی و انتخاب سرفصل های دوره است ، دوره دف زانکو نیز از این مبحث مستثنا نشده و عزیزانی که در این دوره شرکت می کنن آموزش دف نوازی حرفه ای را یاد خواهند گرفت تا بتوانند به بهترین شکل های ممکن اقدام به دف نوازی پس از دوره نمایند. کلاس آموزش دف نوازی زانکو با تدریس خانم غزل پیامی استاد دف دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

آموزش آنلاین دف

یکی از اصلی ترین مزیت های کلاس دف زنی آموزشگاه زانکو این است که این کلاس امکان برگزاری آنلاین دف نوازی موجود می باشد ، و با توجه به تجربه مدرس دوره خانم پیامی این امکان برای عزیزان هنر جو کلاس دف وجود دارد تا بتوانند در کلاس آموزش آنلاین دف زانکو شرکت نمایند ، و هرجا در کلاس های آنلاین نیاز بود در حد یکی دو جلسه کلاس به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

آموزش نت خوانی دف

یکی از اصلی ترین سوالاتی که همواره هنرجویان دوره آموزش دف زانکو از تیم پشتیبانی دوره ها می پرسند این است که ، آیا در کلاس دف زنی زانکو آموزش نت خوانی دف هم آموزش داده می شود ؟ بله ، در این دوره همانطور که در تیزر اعلام شده است ، آموزش نت خوانی دف به صورت تخصصی به همه ی هنرجویان دوره آموزش داده می شود ، هم چنین آموزش ریز دست جدا در دف هم به صورت تخصصی و حرفه ای به هنرجویان عزیز آموزش داده می شود.

ویژگی های دوره:

در این دوره آموزشی هنرجو ساز دف را بصورت کاملا حرفه ای و با متدهای استاندارد فرا می گیرد. مرجع این دوره ی آموزشی کتاب «صد درس دف» از مجید وطنیان از نشر نای و نی می باشد. هنرجو بصورت درس به درس مهارت در نوازندگی، نت خوانی، کار با مترونوم را در این دوره آموزش میبیند. هر دوره ی یادگیری این ساز شامل ۴ جلسه می‌باشد و مجموعا ٣٣ دوره برای تدریس این کتاب و مطالب جانبی و تکنیک های فراتر از کتاب تدوین شده است که بسته به پیشرفت و تمرینات شخصی هنرجو ، این دوره ها میتواند کمتر یا بیشتر باشد. در این دوره نحوه کار با مترونوم به طور کامل آموزش داده میشود. همچنین مسائل جانبی نوازندگی همچون بهداشت نوازندگی و تمرینات بدنی لازم برای داشتن استایل حرفه ای در نوازندگی و پیشگیری از آسیب جسمانی در دراز مدت نیز به هنرجو آموزش داده می‌شود. سلفژ یا نت خوانی در دف بسیار ساده است و هنرجو در طول دوره و با پیشرفت در درس های کتاب، این مهارت را به راحتی می آموزد چرا که از مزایای ساز دف در مقایسه با سازهای زهی و بادی، نت خوانی بسیار ساده آن است که به روش یک خطی بوده و یادگیری آن را بسیار ساده تر میکند. در این روش نام هر نت بر روی آن نوشته شده است. این ویژگی در عین حفظ استانداردهای حرفه ای علم موسیقی، نت خوانی و درک ریتم را برای هنرجو بسیار ساده تر میکند. برای شرکت در این دوره شما نیاز به هیچ پیش زمینه ای در موسیقی ندارید و تمام تکنیک ها با روش هایی آسان آموزش داده میشود . حتی برای افراد فاقد سواد خواندن و نوشتن و میانسال، یادگیری این ساز بسیار ساده است و تنها چیزی که شما برای شروع نیاز دارید داشتن یک دف (مشاوره رایگان برای خرید ساز حرفه ای نیز در کلاس انجام می شود) و مقدار زیادی انگیزه و پشتکار است. در این دوره تمامی تکنیک های نوازندگی دف از جمله فرود، حلقه، نفس، ریز نوازی، دست باز و … و ریتم های مختلف از جمله عربی، کُردی…و مقام های مختلف آموزش داده میشود

مربی دف خانم

مدرس دوره آموزش دف آموزشگاه موسیقی زانکو خانم غزل پیامی است که مربی دف خانم این دوره هستند و خانم هایی که تمایل در شرکت در دوره دف دارند می توانند در کلاس های دف خانم پیامی شرکت نمایند.
Verified by MonsterInsights