زانکو

کلاس آموزش آنلاین دف در کردستان

وبلاگ

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ 125 بازدید
زانکو

آموزش دف در شهر کردستان یکی از اصلی ترین سوالات هنرجویان دوره های آموزش موسیقی آموزشگاه زانکو است ، دوره دف نوازی آموزشگاه زانکو با تدریس خانم پیامی به سه شکل :

  • آموزش آنلاین ساز دف
  • آموزش حضوری ساز دف
  • آموزش ویدیویی ساز دف

برگزار می شود.

این دوره آموزشی بصورت ترمیک برگزار می شود که هر ترم آن در چهار جلسه برگزار می شود . دوره آموزش دف نوازی زانکو از مباحث مبتدی شروع شده و تا پیشرفته ادامه خواهد داشت . اگر در دف نوازی مبتدی هستین و هیچ پیش زمینه ی موسیقایی ندارید ، به هیچ وجه نگران نباشید ، چرا که هر چیزی که لازم دارید از جلسه اول گام گام آموزش داده خواهد شد و خبر خوب اینکه جلسه اول برای مبتدی ها بصورت رایگان برگزار میشه. مهم نیست چند سالتونه یا چقدر سواد دارید ، چون هم دفنواز کودک با سن حدود 5-6 ساله داریم که هنوز سواد خواندن و نوشتن نداره و هم هنرجویی که در سن ۴٠ – ۵٠ سالگی شروع به یادگیری دف کردند و میتونن با استفاده از نت و بصورت حرفه ای و استاندارد دفنوازی کنند.
اگر شما قبلاً آموزش دیدید و میخواید یادگیری رو ادامه بدید، جلسه ی تعیین سطح دف بصورت رایگان براتون برگزار خواهد شد و بر حسب مهارتتون در ترم مورد تایید مدرس ثبت نام میکنید.

ویژگی های دوره آموزش ساز دف در تهران :

در این دوره آموزشی هنرجو ساز دف را بصورت کاملا حرفه ای و با متدهای استاندارد آموزش خواهد دید. مرجع این دوره ی آموزشی کتاب «صد درس دف» از مجید وطنیان از نشر نای و نی می باشد. هنرجو بصورت درس به درس مهارت در نوازندگی، نت خوانی، کار با مترونوم را در این دوره آموزش میبیند.

هر دوره ی یادگیری این ساز شامل ١٢ جلسه می‌باشد و مجموعا ١١ دوره برای تدریس این کتاب و مطالب جانبی و تکنیک های فراتر از کتاب تدوین شده است که بسته به پیشرفت و تمرینات شخصی هنرجو ، این دوره ها میتواند کمتر یا بیشتر باشد.

در این دوره نحوه کار با مترونوم به طور کامل آموزش داده میشود.
همچنین مسائل جانبی نوازندگی همچون بهداشت نوازندگی و تمرینات بدنی لازم برای داشتن استایل حرفه ای در نوازندگی و پیشگیری از آسیب جسمانی در دراز مدت نیز به هنرجو آموزش داده می‌شود.

سلفژ یا نت خوانی در دف بسیار ساده است و هنرجو در طول دوره و با پیشرفت در درس های کتاب، این مهارت را به راحتی می آموزد چرا که از مزایای ساز دف در مقایسه با سازهای زهی و بادی، نت خوانی بسیار ساده آن است که به روش یک خطی بوده و یادگیری آن را بسیار ساده تر میکند. در این روش نام هر نت بر روی آن نوشته شده است. این ویژگی در عین حفظ استانداردهای حرفه ای علم موسیقی، نت خوانی و درک ریتم را برای هنرجو بسیار ساده تر میکند.

برای شرکت در این دوره شما نیاز به هیچ پیش زمینه ای در موسیقی ندارید و تمام تکنیک ها با روش هایی آسان آموزش داده میشود . حتی برای افراد فاقد سواد خواندن و نوشتن و میانسال، یادگیری این ساز بسیار ساده است و تنها چیزی که شما برای شروع نیاز دارید داشتن یک دف (مشاوره رایگان برای خرید ساز حرفه ای نیز در کلاس انجام می شود) و مقدار زیادی انگیزه و پشتکار است.
در این دوره تمامی تکنیک های نوازندگی دف از جمله فرود، حلقه، نفس، ریز نوازی، دست باز و …
و ریتم های مختلف از جمله عربی، کُردی…و مقام های مختلف آموزش داده میشود.

کلاس آنلاین دف در کردستان

آموزشگاه زانکو در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به هنرجویان یادگیری دف ، اقدام به برگزاری کلاس آنلاین دف در شهر کردستان می نماید و هنرجویان عزیز کردستانی می توانند جهت کاهش هزینه های رفت و آمد و ریسک کرونا اقدام به شرکت در این دوره نمایند تا هم با تمرکز بیشتری  شروع به یادگیری این دوره نمایند و هم اینکه ریسک کرونا را از بین ببرن و با شرکت در این کلاس ها شروع به یادگیری دوره نمایند سپس در صورت نیاز به رفع اشکال حضوری در محل آموزشگاه موسیقی زانکو نمایند.

قیمت کلاس دف در کردستانی

دوره ی یادگیری ساز دف شامل ١٢ جلسه می‌باشد و مجموعا ١١ دوره برای تدریس این کتاب و مطالب جانبی و تکنیک های فراتر از کتاب تدوین شده است که بسته به پیشرفت و تمرینات شخصی هنرجو ، این دوره ها میتواند کمتر یا بیشتر باشد ، لذا شیوه پرداخت هزینه ی این دوره بدین شکل است که شما به صورت ترمیک و 4 جلسه به 4 جلسه اقدام به پرداخت هزینه ی دوره می نمایید تا از نظر مالی نیز هیچ دغدغه ی فکری نداشته باشید.

آموزش دف چقدر طول میکشد

اگر هیچ پیش زمینه ی قبلی در دف نوازی نداشته باشید و بسته به میزان تمرین و زمانی که میذارید تقریبا بین ٨ ماه تا ١ سال مفاهیم پایه، ریتم های اصلی و بعضی از زینت‌ها رو یاد میگیرید. در سال دوم تسلط شما بر روی سازتون بیشتر میشه چون بدن شما به مرور خودش رو با هندسه ی سازتون هماهنگ می‌کنه و اصطلاحا به ساز خو میگیره. شما زینتهای بیشتری یاد میگیرید و انواع ریز نوازی که از اصلی ترین تکنیک ها در دفنوازی هست رو یاد میگیرید. 
در سال سوم شما یک هنرجوی پیشرفته هستید که سازش رو بخوبی می‌شناسه و می‌تونه نوازندگی بسیار گوشنوازی داشته باشه. با تنوع زیادی از تکنیک ها که می‌دونه هر کدوم رو کجا اجرا کنه زیباتر میشه. همچنین همنوازی با قطعات سنتی معروف رو هم یاد میگیرید و از اینکه میتونید جای یک نوازنده حرفه ای دف در یک ارکستر ساز بزنید لذت میبرید.
همه این موارد به شرطی هست که در این سه سال بطور مستمر کلاسها رو شرکت کرده باشید و وقفه بین یادگیریتون نیفتاده باشه، همچنین تمرینات شخصیتون هرچند در زمانهای کوتاه اما روزانه و مستمر باشه.
 

قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین دف در کردستان :

قیمت‌ کلاس‌های آنلاین تا ۵۰ درصد کمتر از کلاس‌های حضوری است. معمولا کلاس‌های حضوری زمان بیش‌تر از استاد می‌گیرند و از طرفی هزینه‌های مانند اجاره کلاس باعث افزایش هزینه کلاس‌های حضوری می‌شود. اما شما با شرکت در کلاس های آنلاین این ساز در واقع 50% کمتر هزینه ی یادگیری خواید کرد ، و از آن طرف هم هزینه های رفت و آمد شما تا حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

طرح درس دوره آموزش ساز دف در کردستان 

طرح درس دوره مقدماتی دف

[ اجرای کشش وسکوت سیاه ]

[ اجرای کشش چنگ ]

[ اجرای سکوت چنگ ]

[ ترکیب کشش سیاه و چنگ ]

[ آشنایی با مفهوم تمپو و کار با مترونوم ]

[ آشنایی با میزان نمای 6 بر 4 ]

[ افزایش سرعت در نوازندگی ]

[ اجرای کشش دولاچنگ]

[ ترکیب سیاه، چنگ و دولاچنگ]

[ آشنایی با میزان نمای 3 بر 4 ]

[ اجرای کشش دولاچنگ در میزان نمای 6 بر 4 ]

[ آشنایی با مقام حی الله/ تمرین همنوازی با آهنگ ]

طرح درس دوره مبتدی دف

[ آشنایی با مفهوم دولاچنگ 4 تایی ]

[ تمرین دولاچنگ 4 تایی ]

[ آشنایی با مفهوم اکسنت ]

[ آشنایی با مفهوم سونوریته ]

[ آموزش حلقه و نفس ]

[ اجرای حرکت نفس ]

[ جرای حرکت حلقه در نت های مشخص ]

[ اجرای حلقه ]

[ اجرای حرکت نفس در تمپو بالا و مدت زمان بیشتر ]

[ تمرین استقامت در اجرای حرکت نفس ]

[ اجرای سکوت چنگ در میانه ی میزان ]

[ اجرای چنگ نقطه دار ]

طرح درس دوره متوسطه یک دف

[ ترکیب چنگ نقطه دار و دولاچنگ]

[ افزایش سرعت در مقام هل گرتن ]

[ آشنایی با ریتم عربی ]
[ ترکیب ریتم عربی و دولاچنگ 4 تایی ]
[ ترکیب ریتم عربی و دولاچنگ 4 تایی و حلقه ]
[ حرکت دولاچنگ 4 تایی در مقام حی الله ]
[ جمع بندی 31 درس ]
[ آزمون ]
[ ریز 4 تایی/ کشش سه لاچنگ ]
[ ترکیب سه لاچنگ و دولاچنگ]
[ ترکیب چنگ نقطه دار و ریز ]
[ ریز سر ضرب دار ]

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights