زانکو
زانکو
معرفی کتاب کمک درسی یازدهم تجربی

معرفی کتاب کمک درسی یازدهم تجربی

رشته ی تجربی با توجه به اینکه شرکت کنندگان زیادی دارد، رقابت سنگینی را در قبولی دانشگاه از آن خود کرده است. زمانیکه رقابت در یک زمینهای بالا برود باید میزان و نوع تلاش خود را تغییر بدهیم؛ اگر قصد داشته باشید تا در کنکور تجربی موفق بشین پیشنهاد میشود که سال یازدهم را حتما جدی گرفته و در انتخاب منابع خود دقت به خرج دهید.

بعد از گذر سالهای رقابت در رشتهی ریاضی ما شاهد رقابت های سنگینی در رشتهی تجربی بودهایم؛ رشتهی تجربی با داشتن رشتههای فوق العاده و با پرستیژ بالا باعث شده تا خواهان زیادی داشته باشد.

سال یازدهم از دو جهت برای کنکوری های تجربی میتواند مهم و جدی باشد. یکی از آن دو مرور کامل سال دهم در مابین دروس یازدهم است چون میدانیم هر چقدر بر روی دروس مسلط باشیم باز هم بدون مرور کردن این مطالب از ذهن ما فرار میکنند.

دومین موردی که باید در سال یازدهم کم کم به سمت آن برویم ترکیبی کار کردن دروس بوده؛ سوالات کنکور سراسری در سال های اخیر بسیار ترکیبی بودن و طراح سعی دارد با ترکیب کردن مباحث سوال را برای فردی که فقط یک مبحث را کار نکرده است سخت کند و اجازهی پاسخگویی به آن را ندهد.

بهترین منبع دروس تخصصی یازدهم تجربی

بهترین منبع دروس تخصصی یازدهم تجربی

بهترین منبع زیست یازدهم

گروه آموزشی ماز در تالیف کتب زیست شناسی خیلی خوب عمل کردن و با توجه به اینکه درس زیست شناسی مهمترین درس شما در کنکور سراسری میباشد میتوانید بصورت مطمئن به این کتاب تکیه کنید.

کتاب زیست شناسی پایه (پینوکیو) با در بر داشتن مباحث دهم و یازدهم به شما اجازه میدهد تا مباحث سال دهم را مرور کنید و با مباحث جدیدی که در سال یازدهم میخوانید ترکیب کنید و مسلط تر بشوید.

لحن نوشتاری این کتاب واقعا عالی بوده و موجب میشود که از این درس شیرین خسته نشین؛ خیلی سبز در طراحی کتاب های خود خلاقیت زیادی را به خرج داده و کتاب زیست شناسی نیز از این ماجرا مستثنی نبوده است.

بهترین منبع شیمی یازدهم

برای درس شیمی به شما دو منبع را پیشنهاد میدهیم و طبق زمان در دسترس خودتون میتوانید یکی از آن دو را انتخاب کنید. شیمی مبتکران (بهمن بازرگان) در هر سه پایه توانسته در بین کتب پیشنهادی برای این درس باشد؛ اگر تایم کافی برای زدن کتاب دهم و یازدهم شیمی مبتکران را دارید حتما این کار را انجام دهید.

در صورتی که مایل نیستین با این کتاب کار کنید و با محتوای آن کنار نمیاین، پیشنهاد دوم ما به شما کتاب شیمی پایه خیلی سبز است. شیمی پایه خیلی سبز نسبت به کتاب مبتکران دارای تست کمتری است ولی در طراحی و دیزاین شاید برای شما باب میل باشد و بهتر با آن کنار بیایید.

در کل باید گفت که محتوای کتب مختلف کمک درسی با یکدیگر تفاوت آنچنانی ندارند و شاید این تفاوت ها حداکثر در حد 30 درصد باشد؛ سعی کنید کتابی را انتخاب کنید که با آن راحت تر هستین و میدانید که توانایی حل کامل سوالات آن را دارید.

بهترین منبع ریاضی یازدهم

پیشنهاد میشود که برای درس ریاضی در پایهی یازدهم سراغ کتب پایه و جامع نروید چون هنوز به مقدار کافی ریاضی شما تقویت نشده و توانایی زدن تست های ترکیبی جون دار را ندارید.

انتشارات خیلی سبز علاوه بر سال دهم توانسته است که در سال یازدهم نیز عملکرد مناسبی را برای درس ریاضی به ما نشان دهد و به عنوان کتاب پیشنهادی ما در این لیست حضور داشته باشد.

البته علاوه بر کتاب خیلی سبز میتوانید از کتاب ریاضی نشر الگو نیز استفاده کنید اما در برخی مباحث ممکن است تست های دشواری دیده شود و شما را از ریاضی متنفر کند.

بهترین منبع فیزیک یازدهم تجربی

فیزیک سال یازدهم دو فصل تقریبا آسان و یک فصل سخت را در خود جای داده است. فصل جریان علاوه بر تست زیادی که در کنکور سراسری از آن طرح میشود دارای تست های ترکیبی و سخت تری است.

فیزیک یازدهم در برخی از قسمت ها با فصل کار و انرژی در سال دهم ترکیب میشود و برای جوابدهی به این سوالات بهتر است که بر روی فیزیک دهم تسلط نسبتا کافی را داشته باشید.

منبع پیشنهادی برای درس فیزیک یازدهم دو کتاب خیلی سبز و میکرو طبقه بندی پایه میباشد. کتاب فیزیک خیلی سبز پایه کیفیت مناسبی را در تست ها ارائه میدهد و به دنبال آن کتاب میکروطبقه بندی از ایده های جالبی همچو یک قدم تا صد را استفاده کرده است و میبایست با توجه به سلیقهی خودتون یکی از این دو را انتخاب کنید.

بهترین منبع زمین شناسی

درس زمینشناسی بعد از مطرح شدن حذف زیرگروه ها میتواند برای داوطلبین اهمیت زیادی را داشته باشد؛ منبع پیشنهادی برای این درس که بتوانید راحت و کامل آن را بخوانید کتاب حفظیات زمین شناسی میکرو طلایی از انتشارات گاج است. گفتنی است که فقط در سال یازدهم درس زمین شناسی وجود دارد.

بهترین منبع دروس عمومی یازدهم تجربی

بهترین منبع ادبیات یازدهم

مباحث درس ادبیات تقریبا از یکدیگر جدا ناپذیر هستن و بهتر است که آن را بصورت مبحثی کار کنید؛ استاد عبدالمحمدی با ارائه کتب موضوعی ادبیات فارسی در انتشارات نشر الگو نیاز ما را بصورت کامل رفع کرده و با تست های فراوان و ترکیبی میتوانیم بر روی این درس مسلط شویم.

بهترین منبع عربی یازدهم

عربی پایه خیلی سبز منبع مناسبی برای درس عربی است و پیشنهاد میشود که کم کم در کنار این کتاب از فنون ترجمه نیز استفاده کنید؛ کتابی که برای تکنیک های ترجمه پیشنهاد میشود مینی میکرو طلایی بوده که باعث میشود سرعت شما در این درس بهبود بیابد.

بهترین منبع دینی یازدهم

دینی سفیر خرد با قلم جناب بهمن آبادی در چند دورهی گذشته کنکور بسیار پرطرفدار بوده و دارای تست های بسیار با کیفیت است؛ با توجه به اینکه دروس عمومی فقط در امتحانات نهایی دیده میشود شاید شما با درسنامه تشریحی این کتاب زیاد کنار نیاین برای همین پیشنهاد دوم ما به شما کتاب دینی پایه خیلی سبز است که قلم بسیار خوبی را دارد.

بهترین منبع زبان یازدهم

یکی از اصلیترین مشکلات داوطلبان درس زبان بوده و در سال یازدهم نیز ممکن است این ماجرا به خوبی حس شود. با توجه به فرار بودن این درس ممکن است مطالب سال دهم را فراموش کنید پس پیشنهاد میشود که در کنار کتاب زبان یازدهم مبتکران حتما گرامر و لغات سال دهم را نیز مرور کنید. کتاب زبان مبتکران با قلم شهاب اناری کیفیت مناسبی را دارد و اگر سطح زبان شما مناسب است میتوانید از کتاب جامع زبان مبتکران نیز استفاده کنید و سریع تر به سراغ مباحث سال دوازدهم بروید.

انتخاب کتاب های پایه برای سال یازدهم منطقی تر است چون در تابستان بعد از سال یازدهم بهتر است که شما مباحث پایه (دهم و یازدهم) را در کنار یکدیگر مرور کنید و تست بزنید.

برای خرید کتاب های پایه تجربی با تخفیف های خوب میتوانید به سایت آفر بوک با مدیریت علی احمدی مراجعه کنید؛ فروشگاه آفر بوک با تکمیل محصولات خود کتب تمام انتشارات را موجود کرده است و در کنار تخفیف مناسبش باعث تا شما هزینهی اضافی را برای سفارش از سایت هر انتشارات به پست ندهید و آن هزینه را صرف خریدن یک کتاب کمک درسی دیگر کنید و تست های بیشتری را حل کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights