زانکو
زانکو
مشکلات لپ تاپ ایسوس، مشکل لپ تاپ ایسوس، مشکل کیبورد لپ تاپ ایسوس، مشکل بایوس لپ تاپ ایسوس، مشکل صدای لپ تاپ ایسوس، مشکل اینترنت لپ تاپ ایسوس، مشکل باتری لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژر لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژ لپ تاپ ایسوس، مشکل بوت لپ تاپ ایسوس

مشکلات متداول لپ تاپ ایسوس همراه با راه حل مشکل

ایسوس یکی از شناخته شده ترین برند های لپ تاپ و کامپیوتر است. این کمپانی تایوانی مدل های متفاوتی از لپ تاپ ها در رنج قیمت متنوع را به بازار عرضه کرده است. در این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر آموزشگاه زانکو، به متداول ترین مشکلات لپ تاپ های ایسوس و راه حل این مشکل ها می پردازیم.

از آنجایی که هیچ دستگاه الکترونیکی کاملا در برابر مشکلات و ایرادات فنی ایمن نیست، لپ تاپ های ایسیوس نیز از این قاعده مستثنی نیستند. راه حل هایی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم توسط همه کاربران حتی افرادی که تجربه و مهارت تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر ندارند قابل اجرا است.

مشکلات متداول لپ تاپ اچ پی – کلیک کنید

مشکل بالا نیامدن لپ تاپ ایسوس

مشکل بوت لپ تاپ ایسوس

مشکلات لپ تاپ ایسوس، مشکل لپ تاپ ایسوس، مشکل کیبورد لپ تاپ ایسوس، مشکل بایوس لپ تاپ ایسوس، مشکل صدای لپ تاپ ایسوس، مشکل اینترنت لپ تاپ ایسوس، مشکل باتری لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژر لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژ لپ تاپ ایسوس، مشکل بوت لپ تاپ ایسوس

ممکن است لپ تاپ شما بوت نشود و روی لوگوی ایسوس گیر کند. احتمالا علت مشکل بالا نیامدن لپ تاپ ایسوس ایرادات نرم افزاری، مشکلات سخت افزاری، مشکل درایور یا حتی ایراد در تنظیمات لپ تاپ است است. برای حل این مشکل:

 • همه اکسسوری ها و دستگاه های اکسترنال را قطع کنید
 • لپ تاپ را هارد ریست کنید
 • باتری لپ تاپ را چک کنید و آن را شارژ کنید ممکن است باتری خالی شده باشد
 • از یک مانیتور اکسترنال استفاده کنید چون ممکن است لپ تاپ بالا آمده باشد اما خرابی صفحه نمایش باعث شود فکر کنید لپ تاپ روشن نشده
 • ویندوز را مجددا نصب کنید

مشکل فراموش کردن پسورد در لپ تاپ ایسوس

مشکل لاگین یا Sign in منحصر به برند ایسوس نیست و ممکن است در همه لپ تاپ ها دیده شود. در حقیقت این مشکل مربوط به سیستم عامل است نه خود لپ تاپ. زمانی که کاربر پسورد یا اطلاعات ورود به سیستم را فراموش کند، این مشکل ایجاد می شود.

حل مشکل فراموش کردن پسورد در ویندوز 8 و 10

برای حل مشکل فراموش کردن پسورد در ویندوز 8، 8.1 یا 10 لپ تاپ را ریست فکتوری کنید.

حل مشکل فراموش کردن پسورد در ویندوز 7

در لپ تاپ های دارای ویندوز 7 می توانید از اپلیکیشن های کرک پسورد (password cracker) استفاده کنید. اما بهترین راه حل نصب مجدد ویندوز است.

مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ ایسوس

مشکلات لپ تاپ ایسوس، مشکل لپ تاپ ایسوس، مشکل کیبورد لپ تاپ ایسوس، مشکل بایوس لپ تاپ ایسوس، مشکل صدای لپ تاپ ایسوس، مشکل اینترنت لپ تاپ ایسوس، مشکل باتری لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژر لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژ لپ تاپ ایسوس، مشکل بوت لپ تاپ ایسوس

 

یکی از مشکلات آزاردهنده در لپ تاپ ایسوس سیاه شدن صفحه بعد از آپدیت سیستم است. برای برخی از کاربران این مشکل هنگام آپدیت ویندوز 10 در لپ تاپ ایسوس بسیار متداول است.

علت مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ ایسوس می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • آپدیت نبودن درایورها
 • عدم پشتیبانی لپ تاپ از ویندوز 10 در برخی مدل های مشکل ساز

باز نشدن منوی استارت بعد از آپدیت ویندوز 10

بسیاری از مواقع پیش می آید که بعد از آپدیت ویندوز 10 در لپ تاپ ایسوس منوی استارت یا Cortana باز نشود. برای حل این مشکل چک کنید و ببینید آیا آپدیت جدیدتری برای ویندوز آمده یا نه. اگر آپدیت جدید تری آمده بود آن را نصب کنید. در غیر این صورت می توانید از حساب کاربری خود خارج شوید و یک حساب کاربری administrator جدید بسازید. گاهی اوقات ریست فکتوری لپ تاپ تنها گزینه است.

بالا نیامدن ویندوز و صفحه سیاه در لپ تاپ ایسوس

اگر لپ تاپ را روشن می کنید اما هیچ اتفاقی نمی افتد و انگار اصلا روشن نمی شود، احتمال دارد که صفحه نمایش لپ تاپ شما مشکل داشته باشد. معمولا این مشکل یک مشکل سخت افزاری است نه نرم افزاری. اول از همه اتصالات مادربرد را چک کنید و اگر اتصالی شل شده آن را محکم کنید. البته اگر بلد نیستید لپ تاپ را باز کنید باید از متخصص این حوزه کمک بگیرید. حالت بدتر این است که صفحه نمایش یا بک لایت لپ تاپ خراب شده باشد.

مشکل صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

مشکلات لپ تاپ ایسوس، مشکل لپ تاپ ایسوس، مشکل کیبورد لپ تاپ ایسوس، مشکل بایوس لپ تاپ ایسوس، مشکل صدای لپ تاپ ایسوس، مشکل اینترنت لپ تاپ ایسوس، مشکل باتری لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژر لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژ لپ تاپ ایسوس، مشکل بوت لپ تاپ ایسوس

اگر صفحه لپ تاپ اصلا روشن نمی شود ممکن است صفحه نمایش مشکل داشته باشد. برای اطمینان از این که مشکل از صفحه نمایش است یا نه، می توانید لپ تاپ را به یک مانیتور اکسترنال وصل کنید و ببینید آیا مشکل حل می شود یا نه. در صورتی که سیستم روی مانیتور بالا بیاید، به احتمال زیاد مشکل از صفحه نمایش است. اگر حتی با وجود وصل کردن مانیتور باز هم سیستم بالا نمی آید احتمالا مشکل از جای دیگری است.

اگر سیستم روی مانیتور اکسترنال بالا نمی آید یا این که بالا می آید اما خود به خود خاموش می شود، احتمالا مشکلی در مادربرد یا ویندوز وجود دارد.

در صورتی که صفحه لپ تاپ روشن نمی شود یا تصاویر نمایش داده نمی شوند، احتمالا مشکل از درایورها یا کارت گرافیک لپ تاپ است. در این موارد باید با متخصصین تعمیر لپ تاپ تماس بگیرید و از آن ها کمک بگیرید.

رفع هنگ لپ تاپ ایسوس

مشکلات لپ تاپ ایسوس، مشکل لپ تاپ ایسوس، مشکل کیبورد لپ تاپ ایسوس، مشکل بایوس لپ تاپ ایسوس، مشکل صدای لپ تاپ ایسوس، مشکل اینترنت لپ تاپ ایسوس، مشکل باتری لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژر لپ تاپ ایسوس، مشکل شارژ لپ تاپ ایسوس، مشکل بوت لپ تاپ ایسوس

بعضی سیستم ها برای اجرای برنامه های سنگین ضعیف هستند و ممکن است هنگ کنند. مثلا ممکن است لپ تاپ ایسوس شما قدیمی باشد یا پردازنده ضعیفی داشته باشد (حدود 1.5 گیگاهرتز) یا رم آن پایین باشد (حدود 2 گیگابایت). در این مواقع اجرای بازی های سنگین یا برنامه های گرافیکی می تواند مشکل ساز شود. در این شرایط احتمال کند شدن لپ تاپ یا هنگ لپ تاپ وجود دارد.

با این وجود حتی لپ تاپ هایی که کانفینگ قوی دارند هم ممکن است هنگ کنند یا دچار مشکل فریز شدن شوند. اگر لپ تاپ ایسوس شما کانفینگ بالایی دارد اما هنگ می کند، دلایل زیر را در نظر داشته باشید:

 • ممکن است لپ تاپ دچار مشکل داغ شدن شده باشد یا این که دمای محیط بیش از اندازه پایین باشد.
 • ممکن است هارد درایو (HDD) و/یا کارت گرافیک مشکل داشته باشند و به خوبی کار نکنند.
 • باتری ممکن است ایراد داشته باشد یا منبع تغذیه لپ تاپ قطع و وصلی داشته باشد.
 • ممکن است کیبورد مشکل اتصال کوتاه داشته باشد
 • شاید یکی از اپلیکیشن ها و نرم افزار های لپ تاپ شما دچار مشکل یا باگ باشد

پیشنهاد می کنیم یک بار ویندوز را روی حالت Safe Mode بوت کنید و ببینید آیا مشکل لپ تاپ حل می شود یا نه. اگر مشکل حل شد یعنی علت آن نرم افزاری بوده و باید نرم افزار ها و اپلیکیشن های لپ تاپ را بررسی کنید و ببینید ایراد از کدام است. نرم افزاری که مشکل دارد را آپدیت کنید یا اگر ضروری نیست آن را حذف کنید. در صورتی که نرم افزار ضروری است می توانید یک نسخه سبک تر یا یک نرم افزار مشابه اما مناسب تر را پیدا کنید. در صورتی که در Safe Mode هم لپ تاپ هنوز ایراد دارد، بهتر است از متخصصین تعمیرات لپ تاپ کمک بگیرید.

مشکل باتری لپ تاپ ایسوس

باتری لپ تاپ ایسوس مشکلات متعددی می تواند پیدا کند. در ادامه متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای باتری لپ تاپ ایجاد شود را با هم بررسی می کنیم:

 • ارور «No Battery is Detected»
 • ارور «Plugged in, not charging»
 • شارژ نشدن باتری لپ تاپ
 • از کار افتادن شارژر لپ تاپ
 • ایراد مادربرد لپ تاپ
 • مشکل سازگاری باتری لپ تاپ
 • توقف شارژ قبل از پر شدن باتری
 • شارژ نشدن باتری بیشتر از 96-98 درصد (باتری هرگز به 100 درصد نمی رسد)
 • درصد نمایش داده شده باتری در ویندوز تغییر نمی کند و روی 100 درصد باقی می ماند
 • گاهی اوقات لپ تاپ نو باتری معیوب دارد و باید تعویض شود

بسیاری از این مشکلات با مراقبت صحیح از لپ تاپ قابل پیشگیری هستند اما در صورتی که لپ تاپ ایسوس شما مشکل باتری پیدا کرد بهتر است از متخصصین تعمیرات لپ تاپ کمک بگیرید.

مشکل رنگ در لپ تاپ ایسوس

آیا متوجه شدید که بعد از روشن شدن صفحه نمایش لپ تاپ رنگ هایی که نمایش داده می شوند تغییر کرده اند یا دچار مشکل هستند؟ ممکن است حتی با وجود بررسی تنظیمات رنگ سیستم، رنگ های نمایشگر لپ تاپ شما یک هاله زرد رنگ داشته باشند یا خطوط منحنی روی صفحه افتاده باشد.

چند ثانیه بعد از روشن شدن صفحه نمایش، رنگ ها به حالت عادی بر می گردند اما هر بار لپ تاپ را ری استارت می کنید و هر بار صفحه نمایش روشن می شود این مشکل تکرار می شود. این متداول ترین مشکل رنگ در لپ تاپ ایسوس است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند.

برای حل این مشکل نرم افزار پیشفرض ASUS Splendid Utility را باز کنید. نرم افزار را غیرفعال کنید و سپس آن را از روی لپ تاپ خود پاک کنید. این کار اغلب مشکل رنگ لپ تاپ ایسوس را حل می کند.

مشکل رزولوشن صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

مشکل رزولوشن لپ تاپ اغلب آزار دهنده است چون صفحه نمایش یکی از حیاتی ترین بخش های لپ تاپ است. مشکل رزولوشن ممکن است باعث شود متن یا سایر المان ها بیش از حد کوچک یا بیش از حد بزرگ نمایش داده شوند یا وضوح لازم را نداشته باشند.

برای حل این مشکل:

 1. عبارت Change the resolution of the display را در نوار استارت جستجو کنید.
 2. رزولوشن مورد نظرتان را از بخش Display resolution انتخاب کنید. سپس Keep changes را بزنید تا تنظیمات جدید ذخیره شود.
 3. در بخش Display orientation می توانید جهت گیری تصاویر (افقی یا عمودی) را تغییر دهید.
 4. اگر می خواهید فقط اندازه متون بزرگتر شود اما سایر تصاویر و آیکون ها در اندازه قبلی باقی بمانند عبارت Ease of Access display settings را در نوار استارت جستجو کنید. سپس در بخش Make text bigger اسلایدر اندازه متن را به سمت اندازه بزرگتر بکشید و روی Apply کلیک کنید تا ذخیره شود.

مشکل داغ شدن لپ تاپ ایسوس

اکثر کاربران دچار مشکل داغ شدن لپ تاپ می شوند. اگر چیزی در هیت سینک یا فن لپ تاپ گیر کند، لپ تاپ مشکل داغ شدن پیدا خواهد کرد. از آنجایی که همه جا پر از مو و گرد و خاک است، جلوگیری از جمع شدن این ذرات در لپ تاپ کار بسیار دشواری است. بنابراین کاری که می توانید انجام دهید این است که لپ تاپ را به صورت منظم تمیز کنید تا دچار چنین مشکلی نشود.

مشکلات هارد درایو لپ تاپ ایسوس

هارد HDD منحصر به لپ تاپ های برند ایسوس نیست. بنابراین در صورتی که به سلامت هارد درایو خود اهمیت ندهید، لپ تاپ شما هر برندی که باشد ممکن است دچار خرابی و مشکل هارد درایو شود. اگر هارد HDD بسوزد یا خراب شود نمی توانید از لپ تاپ استفاده کنید. حتی اگر لپ تاپ روشن هم بشود بسیار کند خواهد بود. شناسایی نشدن هارد درایو و بوت نشدن ویندوز نیز ناشی از خرابی هارد درایو هستند.

با مراقبت منظم از لپ تاپ و جلوگیری از ویروسی شدن و حمله بدافزارها به سیستم می توانید سلامت هارد درایو خود را حفظ کنید.

مشکل صدای لپ تاپ ایسوس

اگر کارت صدای لپ تاپ نسوخته باشد، حل مشکل صدا در لپ تاپپ ایسوس کار دشواری نیست. اگر لپ تاپ ایسوس شما مشکل صدا دارد، بهتر است ابتدا تنظیمات صدا و پیکربندی سیستم را بررسی کنید.

مشکل اینترنت لپ تاپ ایسوس

مشکل وصل نشدن اینترنت، شناسایی نشدن شبکه یا اینترنت موبایل از جمله مشکلات متداول در لپ تاپ های ایسوس است. اول از همه چک کنید و ببینید آیا دستگاه های دیگر به آن شبکه اینترنت وصل می شوند یا نه چون ممکن است مشکل از شبکه باشد نه لپ تاپ. سپس:

 1. چک کنید که وای فای لپ تاپ روشن باشد
 2. آدرس سرور DNS را عوض کنید:
  1. عبارت Network Connections را در نوار استارت جستجو کنید و روی Wi-Fi راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
  2. روی Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) کلیک کرده و Properties را باز کنید.
  3. در تب General روی Use the following DNS server addreses کلیک کنید: جلوی Preferred DNS server عدد 8.8.8.8 و جلوی Alternate DNS server عبارت 8.8.4.4. را بنویسید.
  4. روی OK کلیک کنید.

آموزشگاه تعمیرات زانکو با همکاری تعمیرکاران متخصص و مجرب، در کنار دوره های آموزش تعمیرات لپ تاپ، اقدام به ارائه خدمات تعمیرات آنلاین لپ تاپ می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights