زانکو
زانکو
مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی؛ بهترین مدرک برای مهاجرت وبلاگ

مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی؛ بهترین مدرک برای مهاجرت

وجود مدارک مختلف مانند مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و مدرک برق صنعتی و امکان انتخاب از میان چندین رشته موجود برای دریافت مدارک بین المللی، ممکن است شما را در زمان انتخاب دچار سردرگمی کند؛
به همین دلیل توصیه می‌شود، اگر قصد دریافت بهترین مدرک برق برای مهاجرت را دارید با ما همراه شوید، تا علاوه بر آشنایی با مسیر دریافت مدرک بین المللی برق صنعتی و برق ساختمان با مزایا و معایب هر یک از این مدارک آشنا شوید.

آیا می‌دانید مدرک بین المللی برق ساختمان و صنعتی چیست؟

یکی از مزیت‌های شرکت در دوره‌های آموزش برق ، دریافت مدارکی است که شرکت کردن شما در کلاس‌های آموزشگاه را تایید می‌کند. البته، ارزش و اعتبار تمامی این مدارک به یک اندازه نبوده و مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی به مراتب ارزش بیشتری از سایر موارد مشابه خواهند داشت که در ادامه به دلیل آن اشاره شده است.

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند، این است که دلیل اعتبار این مدارک در چیست. در این مورد باید بگوییم که مدرک برق ساختمان و برق صنعتی فنی و حرفه ای توسط یک سازمان کشوری با اعتبار در سطح بین المللی صادر می‌شود.

به عبارت دیگر می‌توان گفت که مدرک بین المللی برق ساختمان و مدرک بین المللی برق صنعتی مدارکی هستند که صلاحیت فرد برای فعالیت شغلی را تایید می‌کنند و دارای ارزش و اعتبار در سطح جهانی هستند؛ که این ارزش و اعتبار ناشی از صدور مدرک توسط سازمان مربوطه ای است که به واسطه عضویت ایران در پیمان جهانی کار ILO است.

چگونه می‌توان مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان یا برق صنعتی را دریافت کرد؟

اصلی‌ترین پیش نیاز کسب این مدارک، شرکت در دوره آموزشی برق صنعتی یا برق ساختمان است. برای عملی کردن این کار، لازم است در قدم اول یک موسسه آموزشی معتبر پیدا کنید.

مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی؛ بهترین مدرک برای مهاجرت وبلاگ

بعد از یافتن یک مرکز آموزشی، نوبت به ثبت نام و شرکت در کلاس‌ها می‌رسد. مراحل کسب مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی شامل موارد زیر می‌شوند:

مراجعه به آموزشگاهی معتبر و ثبت نام در یکی از دوره‌های برق صنعتی یا برق ساختمان

اولین قدم برای دریافت مدرک برق صنعتی و برق ساختمان، مراجعه به آموزشگاهی معتبر و ثبت نام در یکی از این دوره‌ها است. شما عزیزان بعد از تحقیق و بررسی‌های لازم در جهت پیدا کردن یک موسسه آموزشی معتبر که مورد تایید سازمان فنی و حرفه‌ای کشور باشد، به آنجا مراجعه کرده و بسته به علاقه و شرایط خود، در یکی از  این دوره‌های برق ثبت نام می‌کنید.

شرکت در کلاس‌های تئوری و آشنایی با اصول اولیه

بعد از ثبت نام، لازم است در کلاس‌های تئوری شرکت کرده و با مفاهیم اولیه این حوزه آشنا شوید. در نظر داشته باشید که کلیه مباحثی که در این مرحله مطرح می‌شوند، به صورت تئوری بوده و دید بازتری به کارآموزان عزیز می‌دهد.

پیاده سازی آموزش‌ها به صورت عملی؛ از مراحل کسب مدرک بین المللی برق ساختمان یا برق صنعتی

مرحله بعدی در این مسیر، انجام آموز‌ش‌های داده شده به صورت عملی توسط شرکت کننگان است. در نظر داشته باشید که این مرحله باید در محیط کارگاهی و زیر نظر مستقیم اساتید صورت بگیرد. در این بخش، کارآموزان به پیاده سازی نکاتی می‌پردازند که به صورت تئوری به آن‌ها آموزش داده شده است.

شرکت در آزمون نهایی سازمان فنی و حرفه‌ای و کسب نمره قبولی

گام آخر جهت گرفتن مدرک بین المللی برق صنعتی و برق ساختمان، شرکت در آزمون نهایی این دوره‌ها است. شرکت کنندگان عزیز می‌توانند بعد از اتمام کلاس‌ها و یادگیری مهارت‌‌های لازم، در آزمون تئوری و عملی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور شرکت کنند. در صورت قبولی در این امتحان می‌توانید با وارد کردن مشخصات خود در سیستم سازمان، مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان یا برق صنعتی را دریافت کنید.

کسب مدارک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی چقدر طول می‌کشد؟

یکی از مزایایی که به لطف وجود آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شامل حال علاقه مندان به حوزه فنی می‌شود، مدت زمان کوتاه آموزش است. با وجود مراکز آموزشی، دیگر نیازی نیست که برای کسب یک مهارت جدید، مدت زمان طولانی را هدر بدهیم یا در منابع مختلف به دنبال یک آموزش مستمر باشید.

مدت زمان اتمام دوره‌ها و کسب مدارک بین المللی برق صنعتی یا برق ساختمان، بسته به تقویم آموزشی هر موسسه متفاوت است. اما لازم است بدانید که طول این دوره‌های آموزشی، غالبا بین دو هفته تا سه ماه شناور است.

آشنایی با فرصت‌های شغلی با داشتن مدارک برق صنعتی و برق ساختمان

یکی دیگر از سوالاتی که به ذهن علاقه مندان ورود به این حوزه خطور می‌کند، وضعیت بازار کار و فرصت‌های شغلی در این حرفه است.در این بخش می‌خواهیم برخی از این موقعیت‌های شغلی را که بعد از اخذ مدرک بین المللی دوره‌های برق می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید، نام ببریم:

فرصت‌های شغلی با کسب مدرک بین المللی برق ساختمان

بعضی از مشاغلی که بعد از اتمام کلاس‌های دوره برق ساختمان و اخذ مدرک برق می‌‌توانید داشته باشید، عبارت اند از:

 • به عنوان نصاب، سرویسکار دوربین‌های مدار بسته
 • برقکاری انواع سازه‌ها با کاربری‌های مختلف
 • نگهداری، خرید و فروش، سرویس درب‌های کرکره‌ای و اتوماتیک
 • نصب و فروش انواع دزدگیرهای خانگی، مغازه‌ها، ادارات و…
 • راه اندازی و تولید تابلوهای برقی ساختمان
 • فروش و خرید لوازم مورد نیاز برای برق اضطراری
 • انجام سیم کشی و نصب کردن سیستم مربوط به اعلام حریق

در نظر داشته باشی که برای کسب مهارت و دانش مورد نیاز در این زمینه، باید دوره‌های مورد نیاز را بگذرانید.

دریافت مدرک با شرکت در آموزش برق ساختمان

شما با شرکت در دوره آموزش برق ساختمان مجتمع فنی و حرفه ای دارالفنون با حضور در کارگاه های پیشرفته و به روز ،مباحث مرتبط با دوره برق درجه 2 و برق درجه 1 ساختمان را نزد اساتید مجرب و دانشگاهی خواهید آموخت و به این ترتیب به دلیل یادگیری کامل موارد عملی مرتبط به این حرفه، به طور 100% برای حضور در بازار کار آماده خواهید شد.

معرفی فرصت‌های شغلی بعد از اخذ مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی

در صورتی که شما تمایل به شرکت در دوره برق صنعتی را داشته باشید، بعد از گرفتن مدرک برق صنعتی می‌توانید در شاخه‌‌های زیر فعالیت داشته باشید:

 • در جایگاه شغلی برقکار در نیروگاه‌ها و اداره‌های برق
 • خرید و فروش تابلو برق‌های صنعتی و ساختمانی
 • فروش لوازم برق صنعتی بعد از دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی و جواز کسب
 • به عنوان تعمیرکار برق جهت عیب یابی و رفع مشکلات دستگاه‌های کارخانه‌ها
 • برقکار سیار؛ یکی از فرصت‌های شغلی بعد از اخذ مدرک بین المللی برق صنعتی

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که موارد گفته شده تنها برخی از مشاغلی هستند که می‌توانید در آن‌ها فعالیت داشته باشید.

دریافت مدرک با شرکت در آموزش برق صنعتی

آیا میدانید در کلیه اماکن صنعتی، تاسیسات برق صنعتی وجود دارد و تجهیزات برق صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از انرژی الکتریکی مستلزم رعایت استانداردها و تمهیدات مختلفی است که تنها با شرکت در دوره آموزش برق صنعتی می توان به تسلط کافی در مورد آن ها دست یافت.

مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان و برق صنعتی؛ بهترین مدرک برای مهاجرت وبلاگ

شرکت در کلاس های آموزشگاه برق دارالفنون می تواند شما را برای ورود به بازار کار برق کاری صنعتی آماده کند؛ جالب است بدانید که این دوره ها علاوه بر آموزش عملی 100% مفید، امکان دریافت یک مدرک بین المللی رسمی را نیز برای شما فراهم خواهد کرد.

کسب مدرک بین المللی برق ساختمان یا برق صنعتی چه مزایایی دارد؟

به دلیل اینکه شرط دریافت این مدارک، شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای است، باعث می‌شود مهارت جدیدی را یاد بگیرید و بتوانید از آن درآمد خوبی داشته باشید. یکی دیگر از مزایای اخذ مدرک فنی و حرفه ای برق (ساختمان یا صنعتی) اعتبار آن است؛ این مدارک از طرف سازمان فنی و حرفه ای کشور مورد تایید هستند. شما می‌توانید بعد از موفق شدن در آزمون و گرفتن آن‌ها، برای دریافت جواز کسب اقدام کنید.

از آنجایی که مدرک برق صنعتی و مدرک برق ساختمان دارای اعتبار بین المللی نیز می‌باشند، شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به مهاجرت از آن‌ها به عنوان بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت‌ استفاده کنید. برای شفاف سازی بیشتر این موضوع، لازم است بدانید که این مدارک مورد تایید سازمان جهانی کار ILO هستند. شما کارآموزان می‌توانید در صورت مهاجرت به هر یک از کشورهای عضو این سازمان، به سادگی با ارائه مدرک شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

چرا در مسیر اخذ مدرک برق صنعتی و مدرک برق ساختمان انتخاب آموزشگاه مهم است؟

دقت داشته باشید که اولین و مهم‌ترین قدم جهت کسب مدرک فنی و حرفه ای در یکی از این شاخه‌ها، انتخاب یک آموزشگاه معتبر است. دلیل اهمیت این موضوع به موارد زیادی برمی‌گردد که یکی از آن‌ها، اعتبار مدرکی است که آموزشگاه بعد از تکمیل دوره به شما ارائه می‌دهد.

عامل دیگری که باعث اهمیت این موضوع می‌شود، استفاده از اساتید باتجربه و کاربلد می‌باشد. یک آموزشگاه معتبر برای برگزاری دوره‌های برق خود از اساتیدی دعوت به همکاری می‌کند که تجربه و تخصص کافی را در مسیر اخذ مدرک بین المللی برق ساختمان و برق صنعتی کارآموزان، داشته باشند.

برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان یا صنعتی چه کنیم؟

اگر قصد دریافت مدرک بین المللی برق ساختمان (یا مدرک بین المللی برق صنعتی) را دارید، توصیه می‌کنیم، پس از بررسی آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد شهر تهران و مقایسه امکاناتی مانند:

 • تجهیزات آموزشی
 • سطح علمی اساتید
 • امکانات رفاهی (مانند خوابگاه)
 • راحتی در دسترسی به آموزشگاه و سایر موارد

برای ثبت نام در این کلاس‌های آموزشی اقدام کنید.

برگرفته از وب سایت دارالفنون (https://darr.ir/)

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights