زانکو
زانکو

مدت زمان استفاده از ماساژور برقی

ماساژور برقی یکی از بهترین جایگزین ها برای ماساژ بدن است که در خانه و بهترین شرایط امکان ریکاوری را برای شما فراهم می کند. ماساژور برقی انواع مختلفی داشته و برای نقاط مختلف بدن استفاده می شود. در این مطلب به نحوه استفاده و مدت زمان استفاده از ماساژور برقی برای کاربردهای مختلف اشاره می کنیم.

چرا باید از ماساژور برقی استفاده کنیم؟

با توجه پیشرفت تکنولوژی در دنیای مدرن امروزی و کم تحرکی افراد، بسیاری از ما دچار دردهای غیر قابل کنترل در عضلات و مفاصل خود می شویم. استفاده از ماساژ می تواند به عنوان یک محرک برای رفع خستگی افراد مفید باشد. بنابراین استفاده از ماساژور برقی به عنوان یک ابزار برای رفع خستگی بسیار متداول شده است. با این حال برای استفاده از ماساژ برقی باید به حالت مناسب و نحوه استفاده از آن توجه کنید.

ماساژ برقی یک ابزار عالی ماساژ برای نقاط مختلف بدن می باشد که اگر به خوبی مورد استفاده قرار گیرد، در شرایط مختلف به شما کمک می کند. خدمات ماساژ به دلیل هزینه و کمیاب بودن همواره در دسترس نیستند؛ اما با استفاده از ماساژور برقی می توان تا حد زیادی پاسخ مناسبی دریافت کرد.

نحوه استفاده از ماساژور برقی

همانطور که گفتیم برای استفاده درست از ماساژور باید یک سری تکنیک ها را مورد توجه قرار دهید. تنها فشار دادن دکمه Start برای استفاده از ماساژور برقی کافی نیست و باید بیشتر در این مورد اطلاعات داشته باشید. انتخاب حالت مناسب برای کار، زمان مناسب و مدت زمان استفاده از ماساژور برقی بسیار حائز اهمیت است.

مراحل استفاده از ماساژور برقی

  • در اولین مرحله باید با نگه داشتن دکمه استارت، ماساژور را روشن کنید. توصیه می کنیم برای شروع به کار از سری مناسب ماساژور استفاده کنید که قادر است قسمت های مختلف بدن را به صورت ملایم ماساژ دهد.
  • شدت مناسب را برای ماساژ انتخاب کنید؛ ابتدا توصیه می شود شدت پایین را برای ماساژ انتخاب کنید و به تدریج سطح آن را بیشتر کنید. بیشترین تاثیرگذاری دستگاه های ماساژور، در شدت کم است اما در صورتی که راحت تر بودید، می توانید شدت آن را کم کم زیاد کنید. توجه داشته باشید که مدت زمان استفاده از ماساژور برقی تا حد زیادی به شدت آن بستگی دارد.
  • سری ماساژور را در امتداد عضله به حرکت در آورید. توجه داشته باشید که عجله و حرکات سریع در استفاده از ماساژور اصلا توصیه نمی شود. ماساژور را بیشتر در نواحی که درد بیشتری دارید، و به صورت چرخشی تکان دهید.
  • استفاده از ماساژور برقی بر روی نواحی استخوانی کم عضله توصیه نمی شود؛ چرا که ماساژور به خصوص با شدت بالا می تواند منجر به آسیب و حتی درد بیشتر شود.

مدت زمان استفاده از ماساژور برقی

مدت زمان استفاده از ماساژور برقی تا حد زیادی به نوع ماساژ، هدف از ماساژ و عضله هدف بستگی دارد. به عنوان مثال ماساژور گردن به دلیل حساسیت نواحی تحت تاثیر باید به صورت کنترل شده استفاده شود. علاوه بر این باید توجه داشت که ماساژورها مجهز به باتری قابل شارژ بوده و استفاده زیاد از آنها باعث گرم شدن ماساژور می شود؛ این گرما ممکن است باعث ناراحتی شما حین استفاده شود.

اغلب متخصصان توصیه می کنند ماساژ را بین 10 تا 20 دقیقه ادامه دهید و بیش از این مشغول ماساژ نشوید؛ اگرچه استفاده از ماساژور برقی لذتبخش است، اما افراط در ماساژ ممکن است به بدن آسیب وارد کرده و حتی منجر به درد بیشتر بدن شود. توصیه ما این است که 2 یا 3 بار در هفته و حداکثر 20 دقیقه ماساژ را ادامه دهید. البته افراد ورزشکار برای ریکاوری بدن خود می توانند مراتب بیشتری و حتی به صورت روزانه از ماساژور استفاده کنند.

زمان مناسب برای استفاده از ماساژور برقی

بسیاری سوال می کنند که چه زمانی برای استفاده از ماساژور مناسب بوده و بهترین نتیجه را دارد؟ توجه داشته باشید که این مسئله جدای از مدت زمان استفاده از ماساژور برقی است و بیشتر مربوط به شرایط ماساژ است. بهترین زمان ها برای استفاده از ماساژور شامل:

  1. قبل از تمرین: یکی از بهترین موارد برای استفاده از ماساژور برقی قبل از تمرین است. این کار خونرسانی عضله را بهبود بخشیده و ماهیچه ها را برای تمرین آماده می کند. با این کار سیستم سمپاتیک بدن نیز فعال شده و به اهداف ورزشی خود نزدیک تر می شوید.
  2. حین تمرین: استفاده از ماساژور حین تمرین و بین ست های تمرینی یکی دیگر از انتخاب های دقیق است. زمانی که در عضلات خود احساس تنش می کنید، می توانید با ماساژور برقی آن را به حالت عادی برگردانید. توجه داشته باشید که هدف از این کار تنها پخش مواد موجود در عضله و تحریک آن است و نباید این کار را بیشتر از 15 ثانیه ادامه دهید.
  3. بعد از تمرین: اصلی ترین کاربرد ماساژور برقی برای ورزشکاران بعد از تمرین است که به شما اجازه می دهد بدن را به خوبی ریکاوری کنید. برای این کار باید عضلات هدف را 1 تا دقیقه ماساژ دهید و از ماساژ مفاصل خودداری کنید. همچنین توصیه می کنیم بلافاصله بعد از تمرین از ماساژ خودداری کنید.
  4. خستگی بعد از یک روز طولانی: بسیاری از ما تجربه داشته ایم که بعد از یک روز طولانی با خستگی مفرط مواجه شده ایم. در این حالت برای استراحت و رفع خستگی می توان از ماساژور برقی کمک گرفت. با این حال توصیه می کنیم تنها عضلات را ماساژ داده و در استفاده از ماساژور زیاده روی نکنید. این کار به تسکین درد عضلانی و آرامش بدن کمک می کند.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *