زانکو

لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu

وبلاگ

۷ تیر ۱۴۰۰ 485 بازدید
زانکو
لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu

لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu

لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu چیست؟ یک تعمیرکار ecu چه ابزاری باید داشته باشد؟ برای شروع حرفه تعمیرات ایسیو چه ابزاری باید تهیه کنیم؟ در این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات ایسیو آموزشگاه تعمیرات زانکو لوازم مورد نیاز تعمیرات ایسیو را به صورت اجمالی بررسی خواهیم کرد.

ابزار و لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu

در این مقاله به صورت مختصر و اجمالی به ابزار و تجهیزاتی اشاره می کنیم که همه تعمیرکاران ecu باید آن ها را داشته باشند. پس از گذراندن دوره تعمیرات ایسیو خودرو سواری در آموزشگاه زانکو، می توانید وارد بازارکار شوید و خودتان شغل تعمیرات ایسیو را شروع کنید. اما برای شروع کار و ورود به بازار کار ecu ، باید یک سری ابزار و تجهیزات را تهیه کنید. در این مقاله لوازم مورد نیاز تعمیرات ایسیو را با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

1. لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu: هیتر و هویه

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

یکی از اصلی ترین لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu که همه تعمیرکاران ایسیو به آن نیاز پیدا خواهند کرد، دستگاه هیتر و هویه است. برای لحیم کاری و برداشتن قطعه از روی برد باید از هیتر و هویه استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم هیتر و هویه با کیفیت تهیه کنید تا در کارتان به مشکل نخورید. مشاوره خرید کلیه قطعاتی که در این مقاله معرفی می شود توسط مدرس دوره آموزش تعمیرات ایسیو آموزشگاه زانکو به هنرجویان ارائه خواهد شد.

2. لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu: پروگرامر

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

پروگرامر یکی از مهم ترین لوازم مورد نیاز تعمیرات ایسیو است که برای هر تعمیرکار ایسیو واجب و ضروری است. عملیات های مختلفی که برای تعمیر ecu و برنامه ریزی و پروگرام کردن آی سی های ایسیو اجرا می شود، باید از طریق دستگاه پروگرامر انجام شود.

3. لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu: تستر ایسیو

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

در لیست مهم ترین لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu نباید تستر ایسیو را فراموش کنیم. برای این که ecu را تست و تعمیر کنیم باید آن را به صورت کامل از خودرو جدا کرده و خارج کنیم. درآوردن ایسیو از خودرو و بعد باز و بسته کردن آن کاری وقت گیر و حساس است. اینجاست که تستر ecu به کمک تعمیرکاران می آید. دستگاه تستر ایسیو محیط خودرو را شبیه سازی می کند بنابراین می توانید به سادگی ایسیو را به آن وصل کرده و تست کنید.

4. دیاگ

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

دستگاه دیاگ وظیفه عیب یابی خودرو و شناسایی خطاهای مختلف ecu و سسورها و عملگرهای ایسیو را بر عهده دارد. معمولا تعمیرکار ایسیو برای شناسایی ایراد ایسیو و قسمت های الکترونیکی خودرو اول از همه دیاگ می زند. از طریق دیاگ زدن خطاهای مرتبط با الکترونیک خودرو، سنسورها و عملگرها، روش شدن چراغ چک، ایربگ، ABS و سایر عیوب خودرو شناسایی می شوند.

به کمک دستگاه دیاگ که یکی از مهم ترین لوازم مورد نیاز تعمیرات ایسیو است، تعمیرکار به صورت دقیق متوجه می شود که ایراد از کدام قسمت خودرو است و بر اساس آن، کار تعمیر ecu را شروع می کند.

5. تستر سیم کشی

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

کار تستر سیم کشی همانطور که از نامش پیداست، تست سیم کشی خودرو است. تستر سیم کشی خودرو ارتباط مستقیمی با تعمیرات ecu ندارد و برای تعمیر و عیب یابی ایسیو ضروری نیست. علت این که این دستگاه را در فهرست لوازم مورد نیاز تعمیرات ecu آوردیم این است که گاهی اوقات خودرویی را به تعمیرگاه ایسیو می آورند که در حقیقت مشکل ایسیو ندارد. دستگاه تستر سیم کشی به شما کمک می کند خودروهایی که مشکل برق دارند اما ایسیو آن ها سالم است را عیب یابی کنید. با داشتن این دستگاه هم کارتان راحت تر می شود، هم خدمات بهتری ارائه می دهید و هم درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

6. دستگاه انژکتور شور

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

دستگاه انژکتور شور کار شست و شوی انژکتورهای خودرو را بر عهده دارد. این دستگاه هم مثل مورد قبلی برای تعمیرات ecu ضروری نیست اما در حوزه تعمیرات برق خودرو کاربرد دارد. از سوی دیگر چون انژکتورها و سوزن های خودرو نسبت به سوخت کثیف و نامناسب بسیار حساس هستند و احتمال جرم گرفتگی در آن ها زیاد است، کلیه خودروهایی که به تعمیرگاه شما مراجعه می کنند به احتمال زیاد نیاز به شستشوی انژکتور دارند.

شستشوی انژکتورها با این دستگاه بسیار راحت است و داشتن این دستگاه می تواند در ارائه خدمات بهتر و درآمد زایی بیشتر به شما کمک کند. پس از عیب یابی ایسیو با دیاگ می توانید از این دستگاه استفاده کرده و درآمدتان را افزایش دهید.

7. مولتی متر

لوازم مورد نیاز تعمیرات Ecu

مولتی متر تقریبا برای همه تعمیرکاران واجب است. با دستگاه مولتی متر می توانید ولتاژ های مختلف روی برد و سنسور ها را اندازه گیری کنید. این دستگاه برای عیب یابی و تست ecu ضروری است و هر تعمیرکار ایسیو باید یک مولتی متر داشته باشد.

آموزش تعمیرات ایسیو ecu ماشین سنگین

ابزارهای جانبی مورد نیاز تعمیرات ecu

ابزارهایی که نام بردیم از جمله ابزار های اصلی برای تعمیرات ecu هستند اما همه ابزارهایی که باید تهیه کنید را در بر نمی گیرند. این ابزارهای جانبی به نسبت تجهیزات اصلی قیمت پایین تری دارند. از جمله ابزارهای جانبی مورد نیاز تعمیرات ecu می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیم قلع
  • روغن لحیم
  • خمیر فلکس
  • قلع کش
  • انواع پنس
  • پالت آی سی و …

چگونه تعمیرکار ایسیو شویم؟

در صورتی که به شغل تعمیرات ایسیو علاقمند هستید، با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سواری داخلی آموزشگاه زانکو کلیه مباحث و سرفصل های ضروری را به صورت کاملا کاربردی و تضمینی یاد بگیرید. این دوره با تدریس یکی از مدرسین و تعمیرکاران متخصص این حوزه در دانشگاه تهران برگزار می شود. امکان شرکت در دوره مجازی تعمیرات ایسیو نیز وجود دارد. پس از گذراندن این دوره و تکمیل کارآموزی، آمادگی ورود به بازارکار تعمیرات ایسیو و کسب درآمد از این رشته را خواهید داشت. کلیه دوره های آموزشی زانکو به صورت کاملا تضمینی و کاربردی برگزار می شوند. با زانکو یک تعمیرکار ایسیو ماهر و متخصص شوید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights