زانکو

شرایط گرفتن دیپلم

وبلاگ

۲۲ آذر ۱۴۰۱ 220 بازدید
زانکو
شرایط گرفتن دیپلم وبلاگ

شرایط گرفتن دیپلم

یکی از مهمترین ملاک‌های استخدام در شرکت‌های دولتی و خصوصی مدرک تحصیلی است. در حال حاضر مدرک دیپلم حداقل مدرک قابل قبول برای استخدام در عناوین شغلی مختلف است. ضمن این که داشتن سواد و آگاهی می‌تواند در ایجاد شخصیت اجتماعی فرد نیز بسیار تأثیرگذار باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد که موفق به ادامه تحصیل در زمان مناسب نشده‌اند به فکر دریافت دیپلم فوری هستند. با ما همراه باشید تا در مورد شرایط گرفتن دیپلم بیشتر بدانید.

مدرک دیپلم و اهمیت آن

افراد بسیاری وجود دارند که به دلایل مختلف در زمان مقرر موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده اند، اما از آنجایی که مدرک دیپلم حداقل مدرک قابل قبول برای استخدام در بسیاری از عناوین شغلی است، گرفتن دیپلم می‌تواند شرایط یافتن شغل یا افزایش حقوق را برای افراد به همراه داشته باشد. در حال حاضر بسیاری از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای یا کاردانش هستند که امکان دریافت دیپلم در رشته‌های مختلف هنری و فنی برای کسانی که ترک تحصیل کرده اند، دیپلم ردی‌ها و یا کسانی که به دنبال دریافت مدرک دیپلم رسمی در رشته‌های دیگر هستند، فراهم می‌سازند.

شرایط گرفتن دیپلم

برای بسیاری از علاقمندان به اخذ مدرک رسمی، دانستن شرایط گرفتن دیپلم می‌تواند مسیر روشن‌تری را به همراه داشته باشد. معمولا شرایط به این صورت است که فرد متقاضی ابتدا باید برای مشاوره اقدام کند. در این مرحله نیاز است که مدارکی شامل کارنامه و آخرین وضعیت تحصیلی را به همراه داشته باشد. در این مرحله مشاور با فرد صحبت می‌کند و با توجه به هدفی از گرفتن دیپلم دارد او را برای انتخاب رشته مناسب راهنمایی می‌کند.

مرحله بعدی ثبت نام است، در این مرحله متقاضی باید فرم‌هایی را کامل کرده و اقدام به تشکیل پرونده نماید. در این مرحله آموزشگاه نام متقاضی را به عنوان دانش آموز در سایت رسمی سازمان فنی و حرفه ای، کاردانش و یا آموزش و پرورش ثبت می‌کند.

بعد از انتخاب رشته و تشکیل پرونده و ثبت نام قطعی، ساعت کلاس‌ها و برنامه ریزی درسی مشخص شده و به متقاضی اعلام می‌شود. بعد از این مرحله متقاضی باید در کلاس‌های دوره شرکت کرده و کتاب‌ها و جزوات مورد نیاز را تهیه کند.

مهمترین نکته در شرایط گرفتن دیپلم برای بزرگسالان آن است که علاوه بر دوره‌های حضوری، دوره‌های آنلاینی نیز در نظر گرفته شده است که متقاضیانی که به هر دلیلی امکان حضور در کلاس را ندارند می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

شرایط گرفتن دیپلم وبلاگ

مجتمع آموزشی میرعلوی توانایی ارائه دیپلم در رشته های مختلف از جمله دیپلم گردشگری ، دیپلم گرافیک رایانه و دیگر رشته ها را دارد.

شرایط گرفتن دیپلم بدون مدرک سیکل

برای متقاضیانی که مدرک سیکل ندارند شرکت در آزمون‌های مربوطه آموزش و پروش الزامی است. افرادی که مدرک سیکل دارند و یا در سال‌های مختلف تحصیلی دبیرستان ترک تحصیل کرده‌اند با توجه به واحدهایی که گذرانده‌اند می‌توانند مدرک جدید اخذ کنند.

همچنین برای افرادی که دیپلم رسمی در رشته‌های مختلف دارند و قصد دارند برای گرفتن دیپلم در رشته دیگری اقدام کنند، فقط کافی است که واحدهای تخصصی و مهارتی رشته مورد نظر را بگذرانند و واحدهای عمومی از مدرک تحصیلی قبلی آن‌ها تطابق داده می‌شود.

گرفتن دیپلم و معافیت تحصیلی

بسیاری از مردان متقاضیان مدرک دیپلم در مورد معافیت تحصیلی و وضعیت نظام وظیفه می‌پرسند. در صورتی که هنوز سن متقاضی به ۱۸ سال تمام و شرایط اعزام به سربازی نرسیده باشد می‌توان با ثبت نام برای اخذ مدرک دیپلم از شرایط معافیت تحصیلی استفاده کرد. اما برای افراد مشمولی که غایب هستند شرکت در این دوره‌ها معافیت تحصیلی به همراه نخواهد داشت.

اخذ مدرک دیپلم برای رشته‌های مختلف تحصیلی

برای کسانی که قصد دارند مدرک دیپلم خود را اخذ کنند، رشته‌های مختلفی وجود دارد. تقریبا می‌توان گفت که برای بزرگسالان نیز امکان اخذ مدرک دیپلم در همه رشته‌ها وجود دارد.

امکان دریافت مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلفی چون حسابداری، نقشه کشی، کامپیوتر و… وجود دارد. همچنین در مورد مدرک دیپلم کاردانش، دانش آموز می‌تواند برای شرکت در رشته‌های مختلفی چون هتلداری، حسابداری، کامپیوتر، مدیریت خانواده، گردشگری، گرافیک و… اقدام نماید.

به این ترتیب فرد متقاضی می‌تواند با توجه به مهارت‌های مورد نیاز شغلی و اجتماعی در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل داده و مدرک دیپلم دریافت کند. مثلا دریافت مدرک دیپلم نقشه کشی شرایط را برای ادامه تحصیل در دانشگاه در این رشته پر متقاضی با بازار کار عالی برای متقاضیان فراهم می‌سازد.

یکی دیگر از رشته‌های بسیار پر متقاضی مدرک دیپلم رشته کامپیوتر است که متقاضی می‌تواند با شرکت در دوره‌های مربوط به این رشته و اخذ مدرک دیپلم رسمی در رشته کامپیوتر شرایط ادامه تحصیل در این رشته را در دانشگاه برای خود فراهم سازد.

از جمله بهترین رشته‌ها برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک دیپلم رسمی و ورود سریع به بازار کار، رشته حسابداری است. دریافت مدرک دیپلم حسابداری و شرکت در دوره دریافت مدرک دیپلم این رشته شما را برای ورود به بازار کار آماده می‌سازد. به این ترتیب هم امکان ادامه تحصیل در دانشگاه در این رشته پردرآمد برای شما فراهم است و هم می‌توانید با شرکت در دوره‌های خصوصی و یادگیری مهارت‌های لازم بدون داشتن مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شوید.

انتخاب رشته با توجه به استعداد، مهارت و شرایط هر متقاضی متفاوت است و توصیه ما این است که حتما قبل از شروع دوره برای انتخاب رشته با کارشناسان مجموعه مشاوره کنید.

یکی از مهمترین نکاتی که برای اخذ مدرک دیپلم باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت آموزش است. به ویژه برای کسانی که قصد دارند با اخذ مدرک دیپلم ادامه تحصیل داده و یا وارد بازار کار شوند، کیفیت دوره آموزشی نقش مهمی در موفقیت آن‌ها خواهد داشت. بنابراین توصیه ما این است که برای گرفتن دیپلم در هر رشته‌ای تلاش کنید تا در واحد معتبر آموزشی با کیفیت بالای تدریس و دوره‌های آموزشی مدرن و با کیفیت ثبت نام کنید.

شرایط گرفتن دیپلم وبلاگ

اخذ مدرک دیپلم در میرعلوی

موسسه آموزشی میرعلوی از جمله معتبرترین موسسات آموزشی در زمینه اخذ مدرک دیپلم در رشته‌های مختلف کاردانش و نیز برگزار کننده دوره‌های مختلف مهارتی و فنی است. شرکت در کلاس‌های آموزشی این موسسه برای همه افرادی که قصد دارند مدرک دیپلم رسمی با استعلام و معتبر اخذ کنند آزاد است. متقاضیان این خدمات شامل همه افراد ترک تحصیل کرده، دیپلم ردی و یا دارندگان دیپلم که علاقمند به اخذ دیپلم جدید در رشته ای دیگر می باشند را شامل می شود. امکان شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین برای همه متقاضیان وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین مجموعه در تماس باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Verified by MonsterInsights