زانکو
زانکو
درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل، چگونه به درآمد 20 میلیونی برسیم، سرمایه تعمیرات موبایل، درآمد تعمیرات موبایل، آینده شغل تعمیرات موبایل، درآمد شغل تعمیرات موبایل، بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

درآمد ، بازار کار و سرمایه شغل تعمیرات موبایل در 1401

با توجه به شرایط اقتصادی موجود در ایران، انتخاب یک شغل پردرآمد و پولساز با آینده شغلی مناسب به دغدغه بسیاری از ما تبدیل شده است.

چه بخواهیم برای اولین بار وارد بازار کار شویم و درآمد کسب کنیم، چه به دنبال تغییر شغل یا حتی شغل دوم باشیم، درآمد و بازارکار دو فاکتور بسیار مهم در انتخاب شغل هستند.

در این مقاله از سری مقالات آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل زانکو، به درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل در سال 1401 می پردازیم. اگر شما هم به دنبال یک شغل پردرآمد با آینده شغلی خوب هستید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 • درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟
 • آینده شغلی تعمیرات موبایل چگونه است؟
 • بازارکار تعمیرات موبایل در خارج از کشور و کشور های کانادا و آلمان چگونه است؟
 • آیا واقعا می شود از تعمیرات موبایل به درآمد ماهانه 20 میلیون تومان رسید؟
 • برای راه اندازی شغل تعمیرات موبایل چقدر سرمایه لازم است؟

درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل، چگونه به درآمد 20 میلیونی برسیم، سرمایه تعمیرات موبایل، درآمد تعمیرات موبایل، آینده شغل تعمیرات موبایل، درآمد شغل تعمیرات موبایل، بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

در ادامه به همه این سوالات پاسخ می دهیم. شغل تعمیرات موبایل به دو زیرشاخه تعمیرات سخت افزار موبایل و تعمیرات نرم افزار موبایل تقسیم می شود. ما در این مقاله به کلیت شغل تعمیرات موبایل پرداخته ایم اما مباحث جزئی بیشتر به حوزه سخت افزاری اشاره دارند.

درآمد و سرمایه شغل تعمیرات نرم افزار موبایل در مقاله ای جداگانه به طور کامل تحلیل و بررسی شده است:

شغل تعمیرات نرم افزار موبایل – کلیک کنید

درباره شغل تعمیرات موبایل

می توانیم با اطمینان حدس بزنیم که شما حداقل یک بار هم که شده، به تعمیرکار موبایل مراجعه کرده اید. گوشی های هوشمند به بخش بسیار مهمی از زندگی روزمره همه ما تبدیل شده اند. در گذشته از گوشی های موبایل تنها برای تماس گرفتن استفاده می شد. اما امروزه همین گوشی های کوچک و جمع و جور هم به راه اصلی ارتباطی با ما با دوستان و خانواده تبدیل شده است، هم به وسیله ای برای جستجو در اینترنت، هم دوربین و هم ماشین حساب و … .

امروزه خیلی از افراد با یک گوشی هوشمند کسب و کارشان را راه اندازی می کنند و از بازاریابی گرفته تا ارتباط با مشتریان و تبلیغاتشان به کمک همین گوشی انجام می شود. اگر بخواهیم از نقش پررنگ موبایل در زندگی روزمره افراد بگوییم، این مقاله هیچوقت به پایان نخواهد رسید.

اما نقش تعمیرکار موبایل چیست؟ تعمیرکار موبایل شخصی است که می تواند ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل را حل کند. از ویروسی شدن گوشی و هنگ کردن گوشی تا تعمیر گوشی شکسته، همه به حوزه تعمیرات موبایل مرتبط است. از آنجا که گوشی های هوشمند در برابر آسیب های فیزیکی و نرم افزاری آسیب پذیر هستند، میزان خرابی در آن ها بالا است. از طرف دیگر به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد که ما به محض خراب شدن گوشی هوشمندمان، مبلغ زیادی را بابت خرید یک گوشی نو هزینه کنیم. اینجاست که نقش تعمیرکار موبایل پررنگ می شود.

آینده شغل تعمیرات موبایل

چطور می توانیم آینده یک شفل را بررسی کنیم؟ کافی است نگاهی به وضعیت بازار گوشی موبایل در سال های اخیر بیندازیم. بازار خرید و فروش گوشی هوشمند در سال های اخیر به شکل تصاعدی رو به رشد است و امروزه به جایی رسیده ایم که همه افراد حداقل یک گوشی موبایل را دارند. طبیعی است که هر چه تعداد گوشی هوشمند در دست افراد بیشتر باشد، تقاضا برای تعمیرات هم بیشتر است.

همانطور که گفتیم کاربرد های گسترده گوشی های هوشمند باعث شده این گوشی ها جای بسیاری از ابزارها و وسایل دیگر را بگیرند. امروزه گوشی موبایل دیگر صرفا وسیله ای برای تماس گرفتن با دیگران نیست. این روز ها شما برای استفاده از انواع نرم افزارها، استفاده از پیامرسان ها، و استفاده از شبکه های اجتماعی باید گوشی هوشمند داشته باشید. بنابراین می توانیم با قدرت پیش بینی کنیم که گوشی های هوشمند در آینده نه تنها جایی نمی روند بلکه روز به روز پیشرفته تر و کاربردی تر هم می شوند.

بنابراین در پاسخ به این سوال که «آینده شغل تعمیرات موبایل چطور است؟» می توان گفت که ما همیشه به تعمیرکار موبایل نیاز داریم و این نیاز هر سال بیشتر می شود. بازار تعمیرات موبایل بازاری است که به این راحتی ها اشباع نمی شود. اگر دقت کرده باشید حتما در شهر خودتان شاهد این بوده اید که چندین مغازه تعمیرات موبایل در یک خیابان همزمان در حال کسب درآمد هستند و مشتری های خودشان را دارند. چرا که تقاضا برای تعمیرات موبایل در همه شهر ها زیاد است.

درآمد تعمیرات موبایل در ایران

درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل، چگونه به درآمد 20 میلیونی برسیم، سرمایه تعمیرات موبایل، درآمد تعمیرات موبایل، آینده شغل تعمیرات موبایل، درآمد شغل تعمیرات موبایل، بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

یکی از سوالات متداول و پرتکرار بین علاقمندان به تعمیرات موبایل این است که درآمد تعمیرات موبایل در ایران چقدر است؟ آیا درآمد تعمیرات موبایل خوب است یا نه؟ افزایش درآمد تعمیرات موبایل از چه راه هایی ممکن است؟ 

قبل از این که به آمار های موجود در خصوص میزان درآمد ماهانه شغل تعمیرات موبایل بپردازیم باید به چند نکته اشاره کنیم. همانطور که می دانید شغل های آزاد درآمد ثابت ندارند. میزان درآمدی که شما از یک شغل آزاد مثل شغل تعمیرات موبایل کسب می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد. طبیعتا یک تعمیرکار باتجربه که در مرکز شهر مغازه تعمیرات دارد و مشتریان زیادی جذب می کند، چندین برابر یک تعمیرکار یا تعویض کار تازه کار درآمد دارد.

بنابراین ممکن است یک تعمیرکار حرفه ای موبایل تا 30 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد اما درآمد یک تعمیرکار تازه کار موبایل از 6 تا 7 میلیون تومان بیشتر نشود. به همین دلیل است که نظرات ضد و نقیضی درباره درآمد تعمیرات موبایل وجود دارد؛ عده ای معتقدند شغل تعمیرات موبایل پولساز ترین شغل فنی در بازار ایران است و عده ای همیشه معترض هستند که این شغل درآمد زیادی ندارد.

به طور کلی می توانیم به شما اطمینان بدهیم که شغل تعمیرات موبایل این پتانسیل را دارد که در سال 1401 شما را به درآمد 20 تا 30 میلیون تومان در ماه برساند. اما اگر تازه می خواهید کارتان را شروع کنید و تجربه ای ندارید، روی درآمد حدود 6 میلیون تومان در ماه حساب کنید.

سختی های شغل تعمیرات موبایل

تا به اینجا از بازار کار عالی و درآمد بالای شغل تعمیرات موبایل گفتیم، اما اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید سختی های این شغل را نیز در نظر داشته باشیم. هر شغلی سختی ها و مشکلات خاص خودش را دارد و تعمیرات موبایل هم از این قاعده مستثنی نیست. تعمیرکاران موبایل هر روز با قعطات بسیار حساس و ظریف موبایل سر و کار دارند و یک اشتباه کوچک کافی است تا نه تنها گوشی درست نشود بلکه خسارت هم ببیند.

تعمیرکاران موبایل باید تمام مدت زمانی که مشغول به کار هستند، دقت و تمرکز بالایشان را حفظ کنند. کافی است یک لحظه به خودتان مغرور شوید یا تحت تاثیر خستگی قرار گیرید. همین یک لحظه غفلت می تواند باعث وارد کردن خسارت به گوشی شود.

تعمیرکارانی که در حوزه سخت افزار گوشی کار می کنند در معرض دود ناشی از لحیم کاری قرار می گیرند. این تعمیرکاران حتما باید از تجهیزات ایمنی استاندارد و به خصوص ماسک استفاده کنند. در غیر این صورت در بلند مدت امکان آسیب به سیستم تنفسی وجود دارد.

آیا شغل تعمیرات موبایل خوب است؟

درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل، چگونه به درآمد 20 میلیونی برسیم، سرمایه تعمیرات موبایل، درآمد تعمیرات موبایل، آینده شغل تعمیرات موبایل، درآمد شغل تعمیرات موبایل، بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

با وجود سختی های شغل تعمیرات موبایل، آیا هنوز هم می توانیم بگوییم شغل تعمیرات موبایل شغل خوبی است؟ این سوال درستی نیست. هیچ شغلی در دنیا وجود ندارد که برای همه افراد خوب باشد. چیزی که ما بررسی می کنیم، پتانسیل شغل و بازارکار است. اما این که آیا شغلی مناسب شما است یا نه به خودتان بستگی دارد. برای مثال شغل تعمیرات سخت افزار موبایل برای افرادی که دقت و ظرافت دست بالایی ندارند چالش برانگیز خواهد بود. به همین دلیل این افراد عموما به حوزه تعمیرات نرم افزار موبایل هدایت می شوند.

به طور کلی شغل تعمیرات موبایل پتانسیل بالایی دارد و اگر کارتان خوب باشد، شغل بسیار خوبی است. مهم ترین مزیت این شغل درآمد بالای آن است. تعمیرکار گوشی برای تعمیر یک موبایل می تواند بین صد هزار تومان تا یک میلیون تومان سود کند. هرچه مشتری بیشتری جذب کنید طبیعتا این سود بیشتر می شود.

همچنین اگر دوست دارید شغلی داشته باشید که روتین و یکنواخت نباشد و در آن امکان یادگیری و پیشرفت داشته باشید، شغل تعمیرات موبایل با روحیات شما سازگار خواهد بود. چرا که با پیشرفت سریع تکنولوژی و ورود گوشی های جدید به بازار، و به روز شدن سریع روش ها و ابزارهای تعمیر موبایل، باید مدام دانش خودتان را به روز کنید.

خوشبختانه شغل تعمیرات موبایل از نظر موقعیت اجتماعی پرستیژ خوبی دارد و نسبت به اکثر شغل های تعمیراتی از جایگاه اجتماعی بهتری برخوردار است.

سرمایه لازم برای راه اندازی شغل تعمیرات موبایل

درباره سرمایه لازم برای شغل تعمیرات نرم افزار در مقاله ای جدا بحث کردیم. برای شروع شغل تعمیرات نرم افزار موبایل داشتن یک لپ تاپ و اتصال به اینترنت کافی است. البته برای بسیاری از تعمیرات به باکس و دانگل هم نیاز خواهید داشت. بسته به بودجه ای که دارید می توانید در همان ابتدای کار باکس و دانگل بخرید یا صبر کنید تا کمی درآمد کسب کنید و بعد برای خرید باکس و دانگل هزینه کنید.

اما برای مغازه تعمیرات موبایل و تعمیرات سخت افزار گوشی باید ابزارهای بیشتری را تهیه کنید. به طور کلی سرمایه لازم برای شغل تعمیرات سخت افزار موبایل بیشتر از نرم افزار است.

وسایل لازم برای تعمیر موبایل

درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل، چگونه به درآمد 20 میلیونی برسیم، سرمایه تعمیرات موبایل، درآمد تعمیرات موبایل، آینده شغل تعمیرات موبایل، درآمد شغل تعمیرات موبایل، بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

برای شروع کار تعمیرات موبایل نیازی نیست همه ابزار و وسایل را تهیه کنید و می توانید با سرمایه کم کارتان را شروع کنید. اکثر کار های تعمیراتی موبایل تعویض قطعه هستند. شما می توانید با خرید هیتر، چسب، پیچ گوشتی و یک سری ابزارآلات جزئی دیگر (مثل پنس، اسپاجر، گیره و …) کارتان را شروع کنید. قطعه تعویضی را هم می توانید بر اساس نیاز مشتری تهیه کنید و هزینه آن را از او دریافت کنید.

برای تعمیرات تخصصی تر در صورتی که سرمایه لازم را دارید بهتر است وسایل زیر را هم تهیه کنید:

 1. منبع تغذیه
 2. هیتر
 3. هویه
 4. لوپ
 5. مولتی متر
 6. جدا کننده ال سی دی یا سپراتور
 7. ابزارهای جزئی مثل سیم لحیم، قلع کش، روغن فلکسی و …

به طور کلی هزینه ای که برای خرید ابزار لازم می کنید بعد از حدود دو یا سه ماه برمیگردد. سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل نسبت به درآمد ماهانه این شغل خیلی کم است.

بازارکار تعمیرات موبایل در خارج از کشور

شغل تعمیرات موبایل در اروپا

شغل تعمیرات موبایل در کشور های خارجی و اروپایی مثل کانادا و آلمان و سایر کشور ها از بازارکار خوبی برخوردار است. اگر می خواهید با یکی از مشاغل حوزه فنی و تعمیرات مهاجرت کنید، شغل تعمیرات موبایل یکی از بهترین انتخاب های شما است. برای مهاجرت به اروپا یا سایر کشور ها با شغل تعمیرات موبایل، باید علاوه بر تسلط بر زبان کشور مقصد و دریافت مدرک زبان، مدرک رسمی قابل ترجمه تعمیرات موبایل هم دریافت کنید.

توجه داشته باشید که تنها دریافت مدرک کافی نیست و شما باید صفر تا صد تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری انواع گوشی اندروید و آیفون را کاملا بلد باشید. تسلط بر زبان هم برای ارتباط با مشتری و شناخت فرهنگ و ویژگی های شخصیتی مردم کشور مقصد اهمیت حیاتی دارد.

برای یادگیری تخصصی تعمیرات محصولات اپل می توانید در دوره آموزش تعمیرات اپل ایفون زانکو شرکت کنید.

درآمد تعمیرات موبایل در آلمان و کانادا

شغل تعمیرات موبایل در آلمان و سایر کشورهای اروپایی از جمله مشاغل پردرآمد با بازارکار مناسب است. از این رو تعمیرکاران موبایل می توانند از فرصت مهاجرت به کشورهای اروپایی استفاده کنند. درآمد تعمیرات موبایل در آلمان و کشور های اروپایی حدود 15 تا 45 هزار یورو برآورد شده که بستگی به مهارت و تخصص شما دارد. به طور میانگین می توانید روی درآمد 30 هزار یورویی حساب کنید که در اروپا درآمد بسیار خوبی است.

درآمد تعمیرات موبایل در امریکا

شغل تعمیرات موبایل در آمریکا در دسته مشاغل با امنیت شغلی بالا و بازارکار خوب دسته بندی می شود. به طور متوسط درآمد پایه یک تکنسین تعمیرات موبایل در آمریکا حدود 31 هزار دلار در سال است. در صورتی که تا درجه تکنسین ارشد تعمیرات موبایل پیش روید، درآمد شما به چیزی بین 41 هزار و 868 دلار تا 54 هزار دلار در سال میرسد.

نظرات در مورد شغل تعمیرات موبایل

قبل از ورود به هر شغلی بهتر است نظر متخصصین و افراد با تجربه در این شغل را جویا شویم. اگر شما هم با سرچ عبارتی مثل «درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل در 1401» به این مقاله رسیده اید، یعنی در حال تحقیق درباره این شغل هستید. پیشنهاد می کنیم از تعمیرکاران موبایل هم پرس و جو کنید تا بتوانید تصویر دقیق تری از آینده شغلی و مهارت های لازم برای تعمیرات موبایل به دست آورید. اما مراقب باشید!

نظرات منفی از نظر روانشناختی تاثیر پررنگ تری بر ما دارند. برای مثال شما اگر ده نظر مثبت بشنوید و یک نظر منفی، همین یک نظر منفی باعث می شود در تصمیم گیری متزلزل شوید. ما بر اساس نظرات مدرسین و اساتید تعمیرات موبایل زانکو و آنچه در میان هنرجویان تعمیرات موبایل زانکو شاهد بودیم، می توانیم با اطمینان به شما بگوییم که اگر خوب کار کنید و مهارت های لازم را کسب کنید می توانید به سرعت وارد بازارکار تعمیرات موبایل شوید و درآمد خوبی کسب کنید.

با این وجود نظرات منفی هم وجود دارد. خیلی از افراد وارد این شغل شده اند و نتوانستند موفق شوند. هنگام پرسیدن نظرات دیگران درباره شغل تعمیرات موبایل مراقب باشید تجربیات شخصی افراد را به جای واقعیت های عینی جامعه و بازارکار باور نکنید. بهتر است از کسی که از شغل تعمیرات موبایل ناراضی است بپرسید که مشکلش دقیقا چه بوده؟ آیا توانسته مشتریانش را راضی نگه دارد؟ از چه روشی برای یادگیری استفاده کرده است؟ چه خدماتی ارائه می دهد؟ محل مغازه اش کجاست؟ آیا تبلیغات کرده است؟ این سوالات به شما کمک می کند از تجربیات منفی دیگران درس بگیرید نه این که تنها تحت تاثیر نظرات مخالف آن ها قرار بگیرید و دچار تردید بی مورد شوید.

چگونه تعمیرکار موبایل شویم؟

درآمد و سرمایه شغل تعمیرات موبایل، چگونه به درآمد 20 میلیونی برسیم، سرمایه تعمیرات موبایل، درآمد تعمیرات موبایل، آینده شغل تعمیرات موبایل، درآمد شغل تعمیرات موبایل، بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

در قدم اول باید یک آموزشگاه فنی معتبر و خوشنام پیدا کنید. هنگام انتخاب آموزشگاه باید به اعتبار آن، خدماتی که ارائه می دهد، اساتیدی که در این آموزشگاه تدریس می کنند، درصد رضایت هنرجویان و جامع بودن سرفصل هایی که تدریس می شوند توجه کنید. طبیعتا دریافت مدرک معتبر نیز اهمیت دارد.

امکان یادگیری تعمیرات مدل های مختلف گوشی، جامع بودن مباحث از الکترونیک کاربردی پایه تا تعویض قطعات و انواع یابی، امکان گذراندن دوره کارآموزی پس از اتمام دوره آموزش، و پشتیبانی فنی دوره اهمیت قابل توجهی دارند. بعضی آموزشگاه ها مثل آموزشگاه تعمیرات زانکو به شما امکان می دهند پس از اتمام آموزش ها، با مرکز تعمیرات موبایل خود آموزشگاه همکاری کنید.

پس از گذراندن دوره آموزشی می توانید با هماهنگی آموزشگاه دوره های کارورزی را شروع کنید و وقتی تجربه و مهارت لازم را کسب کردید، مغازه تعمیراتی خودتان را راه اندازی کنید. در صورتی که سرمایه لازم برای راه اندازی مغاره را ندارید می توانید در مغازه های تعمیرات موبایل میز اجاره کنید.

بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در تهران

آموزشگاه تعمیرات موبایل زانکو دوره های آموزش تعمیرات سخت افزار و نرم افزار را در شهر تهران به صورت حضوری و کاملا عملی برگزار می کند. امکان هماهنگی و رزرو خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی هم وجود دارد. هنرجویانی که امکان حضور در کلاس ها را ندارند می توانند در دوره مجازی تعمیرات موبایل آنلاین زانکو نیز شرکت کنند. اساتید کلاس های حضوری و مجازی یکسان هستند و کلیه سرفصل های تدریسی این کلاس ها مشترک است. بنابراین همان مباحثی که سر کلاس حضوری تدریس می شود در کلاس مجازی نیز به صورت کامل و جامع تدریس می شود.

سرفصل های آموزش تعمیرات موبایل زانکو از کامل ترین سرفصل های ارائه شده در میان آموزشگاه های سطح کشور است و سعی شده تا هر آنچه یک تعمیرکار موبایل لازم دارد در این سرفصل ها گنجانده شود. امکان شرکت در کلاس های رفع اشکال پس از اتمام دوره به صورت کاملا رایگان تا سقف 2 جلسه برای همه هنرجویان حتی هنرجویان دوره آنلاین وجود دارد.

یعنی اگر در دوره آنلاین شرکت کردید و نیاز داشتید یک سری مباحث به صورت حضوری برای شما تکرار و رفع اشکال شود می توانید به صورت رایگان یک یا دو جلسه به محل برگزاری کلاس ها در شهر تهران بیایید و تحت نظر استاد تعمیرات موبایل زانکو آموزش ببینید.

امکان تکرار دوره در صورت عدم یادگیری نیز برای همه هنرجویان فراهم شده است. پس از اتمام دوره در صورت تمایل می توانید با تیم تعمیرکاران زانکو همکاری کنید یا نمایندگی تعمیرات موبایل زانکو را در شهر خود راه اندازی کنید.

جهت دربافت مشاوره رایگان دوره های آموزش تعمیرات نرم افزار و سخت افزار موبایل زانکو از طریق راه های زیر با ما تماس بگیرید:

09399432340

info@zancko.ir

آیدی تلگرام: @Zancko_ir

نظرات کاربران در مورد شغل تعمیرات موبایل

تا به اینجا تلاش کردیم تا با در نظر گرفتن سوالات پرتکرار هنرجویان تعمیرات موبایل و منطبق با تجربه آموزشی و نظر کارشناسان و مدرسین متخصص تعمیرات موبایل، به اصلی ترین دغدغه های شما عزیزان پاسخ بدهیم. با این وجود بخش مهمی از اطلاعات ارزشمندی که می توانید در خصوص درآمد تعمیرات موبایل و سایر ویژگی های این شغل کسب کنید، از نظرات سایر کاربران و تجربیات آن ها است. 

شما عزیزان می توانید سوالات، نظرات و تجربیات خود را در خصوص شغل تعمیرات موبایل و دوره های آموزش تعمیرات موبایل، در بخش کامنت های سایت زانکو با دیگران به اشتراک بگذارید. 

اگر به تعمیرات موبایل علاقمند هستید و به دنیال یک منبع خوب رایگان برای شروع یادگیری تعمیرات موبایل میگردید، آموزش های رایگان تعمیرات موبایل وبسایت زانکو را از دست ندهید. آموزش رایگان تعمیرات موبایل در وبسایت زانکو یک فرصت استثنایی برای شروع یادگیری تعمیرات موبایل و الکترونیک پایه است. برای دانلود و تماشای فیلم های آموزش رایگان تعمیرات موبایل زانکو روی لینک آبی رو به رو کلیک کنید: پکیج آموزش تعمیرات موبایل رایگان 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط