زانکو
زانکو
درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

آیا درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر خوب است؟

معمولا شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر یکی از مشاغل مناسب برای افرادی است که به دنبال کار پردرآمد با سرمایه کم هستند. اما برای انتخاب شغل و تصمیم گیری درباره آینده باید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشیم. در این مقاله از سری مقالات رایگان آموزشگاه تعمیرات زانکو به درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر می پردازیم.

 • همه چیز درباره شغل تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ
 • درآمد تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در ماه چقدر است؟
 • سرمایه لازم برای مغازه خدمات کامپیوتری چقدر است؟
 • مزایا و معایب تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر چیست؟
 • بهترین مرکز آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در تهران کجاست؟

در این مقاله به همه این سوالات پاسخ داده ایم. برای آشنایی کامل با آینده شغل و درآمد تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

شغل تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ یکی از مشاغل پردرآمد در اکثر کشور های دنیا است. علت بالا بودن درامد تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ هم رشد چشمگیر در استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر است. کافی است وضعیت امروزی جامعه را با ده سال پیش مقایسه کنید تا متوجه شوید زندگی تحصیلی، شغلی و حتی زندگی روزمره همه ما تا چه اندازه به لپ تاپ و کامپیوتر وابسته است.

تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ شخصی است که کار عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر را انجام می دهد. خدماتی که یک تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ ارائه میدهد دامنه گسترده ای دارد. کامپیوتر ها از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده اند. تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ با مشکلات نرم افزاری، سخت افزاری یا ترکیبی از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مواجه است.

از این جهت کار هایی به سادگی نصب نرم افزار و ویندوز و نیز کار هایی همچون ارتقا کامپیوتر، تعویض قطعات، و رفع مشکلات نرم افزاری و ویروسی شدن کامپیوتر همه در حیطه کار تعمیرکار لپ تاپ و کامپیوتر قرار می گیرد.

تعمیرکاران کامپیوتر و لپ تاپ با استفاده از دانش و مهارت تخصصی خود، به مشتریان خدمات متنوعی را ارائه می دهند. با توجه به گسترده بودن این خدمات و نیاز جدی افراد به کامپیوتر و لپ تاپ، مغازه های خدمات کامپیوتری هر جایی که باشند و در هر فصلی، مشتری دارند. به همین دلیل درامد تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ بالا است.

آینده شغلی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

این روز ها در هر خانه ای حداقل یک لپ تاپ یا کامپیوتر پیدا می شود. در بسیاری از خانه ها چندین عضو خانواده یک لپ تاپ شخصی دارند. وقتی مصرف یک کالا در جامعه تا این اندازه بالا باشد، نیاز به تعمیرات هم بیشتر می شود. عامل دیگری که نباید فراموش کنید، قیمت بالای لپ تاپ و کامپیوتر است.

این روز ها قیمت لپ تاپ در بازار آنقدر بالا رفته که تهیه یک لپ تاپ یا کامپیوتر جدید برای بسیاری از افراد دشوار شده است. با توجه به این که بسیاری از افرادی که نیاز به لپ تاپ و کامپیوتر دارند دانش آموز یا دانشجو هستند و بودجه زیادی ندارند، تعمیر لپ تاپ های قدیمی و معیوب برای بیشتر افراد اولویت اول است.

با توجه به صرفه اقتصادی تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر خراب نسبت به خرید لپ تاپ نو، می توانیم با اطمینان بگوییم که نیاز به تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ در آینده نه تنها کم نمی شود بلکه روز به روز افزایش خواهد یافت. در مجموع آینده شغلی تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور ها نیز بسیار خوب و نوید بخش پیش بینی می شود.

درآمد تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

مشاغل تعمیراتی همچون سایر مشاغل آزاد درآمد ثابت و قابل پیش بینی ندارند. ممکن است رقم های مختلفی را در سایت های مختلف دیده باشید. اما چیزی که مهم است پتانسیل رسیدن به درآمد بالا و بازارکار خوب است که براساس آنچه گفتیم در شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر وجود دارد. یعنی شما اگر تعمیرکار لپ تاپ و کامپیوتر ماهر و خوبی باشید و بتوانید رضایت مشتریان خود را جلب کنید، بی شک به درآمد خوبی دست پیدا خواهید کرد.

درآمد تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر به عوامل زیادی بستگی دارد؛ چقدر در کارتان مهارت دارید؟ چند سال است در این حوزه فعالیت می کنید؟ چقدر شناخته شده هستید؟ در شهر شما چند مغازه خدمات کامپیوتری موجود است؟ مغازه شما کجاست؟ آیا در جایی پر رفت و آمد مغازه دارید یا محله ای خلوت؟ همانطور که می بینید درآمد تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر در ماه بسته به هر یک از عوامل بالا متغیر است.

طبیعتا در سال اول نباید انتظار درآمد بالایی داشته باشید اما شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر این پتانسیل را دارد که شما را به درآمد حدود 20 میلیون تومان در ماه هم برساند. البته به شرط تخصص و تجربه، ارائه خدمات گسترده و مشتری مداری.

بیشتر بخوانید : دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ در تهران

سرمایه اولیه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ

درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

برای شروع کار تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر ابتدا باید آموزش ببینید. هزینه ای که برای یادگیری این شغل می پردازید بخشی از سرمایه ای است که بعدها به شما باز میگردد.

مرحله بعدی خرید ابزارآلات لازم برای تعمیرات و اجاره مغازه است. هزینه قطعات تعویضی را هم از خود مشتری دریافت می کنید و نیازی نیست از ابتدا قطعه خریداری کنید. می توانید بسته به نیاز مشتری قطعات را خریداری کرده و پس از اتمام تعمیر هزینه قطعه را همراه با اجرت از مشتری دریافت کنید.

در مجموع سرمایه ای که برای راه اندازی یک مغازه خدمات کامپیوتری هزینه می کنید، بعد از مدت زمان کوتاهی جبران می شود. از این جهت است که شغل تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ از جمله مشاغل پردرآمد با سرمایه کم محسوب می شود.

درآمد خدمات کامپیوتری به نحوی است که شما پس از چند ماه کار می توانید سرمایه اولیه خود را به صورت کامل برگردانید و کسب سود داشته باشید. البته توجه داشته باشید که درآمد خدمات کامپیوتری به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم ترین آن ها توانایی جذب مشتری و جلب رضایت مشتری است.

در صورتی که سرمایه کافی برای اجاره یا خرید مغازه را ندارید می توانید استخدام شرکت های خدماتی شوید یا در مغازه های خدماتی با اجاره میز یا به صورت درصدی مشغول به کار شوید.

چگونه تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ شویم؟

برای ورود به شغل تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در اولین قدم باید آموزش ببینید. افرادی که قصد تاسیس مغازه خدمات کامپیوتری و ارائه خدمات تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ را دارند، باید مهارت های فنی لازم را به طور کامل یاد بگیرند. تعمیرکاران لپ تاپ و کامپیوتر هم با نرم افزار و هم با سخت افزار کامپیوتر سر و کار دارند. بنابراین باید بر هر دو مورد تسلط داشته باشند.

داشتن دانش پایه الکترونیک و شناخت قطعات به کار رفته در انواع کامپیوتر و لپ تاپ نیز اهمیت قابل توجهی دارد. با توجه به تنوع برند های موجود در بازار، تعمیرکار باید روی همه این برند ها و مدل ها مسلط باشد و تجربه کار با آن ها را داشته باشد.

مهارت های باز و بسته کردن، لحیم کاری، باز کردن لحیم، مونتاژ و دمونتاژ نیز برای تعمیرکار کامپیوتر و لپ تاپ ضروری هستند. چرا که تنها شناخت قطعات کافی نیست شما باید بتوانید قطعات را نصب و تعویض کنید. روی هم رفته مهارت های گسترده ای وجود دارد که لازمه شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر هستند.

پس از یادگیری این مباحث می توانید کارآموزی را شروع کنید. امکان گذراندن دوره کاراموزی در آموزشگاه ها و همچنین در مغازه های تعمیراتی وجود دارد. پس از گذراندن دوره کارآموزی شما آماده ورود به بازار کار خواهید شد. حالا باید تصمیم بگیرید که قصد دارید مغازه مستقل بزنید یا روش دیگری را برای کسب درآمد انتخاب می کنید.

حین دوره های آموزشی و کارورزی بخش زیادی از ابزارآلات مورد نیاز را تهیه می کنید. اما پس از اجاره مغازه باید ابزارآلات و تجهیزات خود را کامل کنید.

آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید صد ها کلاس و دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر پیدا کنید. اما کدام دوره بهتر است؟ چیزی که باید به آن توجه داشته باشید جامع و کاربردی بودن دوره است.

بهتر است دوره ای را انتخاب کنید که شما را از سطح پایه و مقدماتی به سطح پیشرفته و تخصصی برساند. چنین دوره ای باید شامل سرفصل های الکترونیک پایه، آشنایی با قطعات کامپیوتر، آشنایی با انواع روش های عیب یابی و رفع ایراد و تعمیر، و همچنین قلق ها و ترفند های تعمیراتی باشد.

آموزش لحیم کاری و مونتاژ و دمونتاژ قطعات نیز بی شک باید در دوره آموزشی گنجانده شود. شناخته شده بودن استادی که دوره را تدریس می کند و سابقه کار و تجربیات او نیز اهمیت بسیاری دارد.

ما در آموزشگاه تعمیرات زانکو یکی از بهترین اساتید تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر که سابقه درخشانی نیز در این حوزه دارند را برای تدریس کلاس های آموزش لپ تاپ و کامپیوتر انتخاب کرده ایم.

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ زانکو نیز به دقت انتخاب شده اند. به طوری که هنرجویان پس از گذراندن این دوره دیگر نیازی به شرکت در دوره های تکمیلی ندارند و بدون سردرگمی به سمت بازار کار و کسب درآمد هدایت می شوند.

راه اندازی مغازه خدمات کامپیوتری

مغازه خدمات کامپیوتری محلی است که کلیه خدمات مربوط به تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ در آن ارائه می شود. از جمله نصب یا تعویض قطعات سخت افزاری، به روز رسانی، نصب یا فعالسازی نرم افزار ها و … . شغل هایی مثل خدمات کامپیوتری با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تبدیل لپ تاپ و کامپیوتر به وسیله ای ضروری برای همه، بیش از پیش رونق می یابند.

البته خدمات ارائه شده در این مراکز با گذشت زمان و معرفی شدن تکنولوژی ها و نرم افزارهای جدید تغییر میکند. به همین دلیل است که افراد فعال در این حیطه همیشه باید اطلاعات به روز داشته باشند و به دنبال یادگیری هر چه بیشتر باشند.

تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ بخشی از حوزه خدمات کامپیوتری است و در مغازه های خدمات کامپیوتری کار های دیگری هم می شود انجام داد. شما در مغازه خدمات کامپیوتری می توانید خدمات سخت افزاری یا خدمات نرم افزاری ارائه کرده یا به خرید و فروش لوازم جانبی کامپیوتر بپردازید.

پروانه کسب خدمات کامپیوتری

برای فعالیت قانونی در حوزه خدمات کامپیوتری و راه اندازی مغازه خدمات کامپیوتری باید حتما پروانه کسب بگیرید. برای دریافت پروانه کسب باید یک تقاضانامه برای اتحادیه صنف خدمات رایانه استان محل سکونت خود ارسال کنید.

در مرحله بعد با ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی می توانید جواز خود را دریافت کنید. البته مراحل این کار پیچیده تر است و ما تنها خلاصه ای کلی را ارائه دادیم تا کمی با روال کار آشنا شوید.

لوازم مورد نیاز برای تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر

درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

برای کار تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر تنها داشتن دانش و مهارت کافی نیست بلکه باید ابزارآلات لازم را داشه باشید. ما در ادامه عمومی ترین تجهیزات لازم برای تعمیرات لپ تاپ را نام می بریم البته توجه داشته باشید که ممکن است یک سری ابزارآلات تخصصی در این فهرست نباشند.

همچنین توجه داشته باشید که برای شروع کار نیازی نیست همه این لیست را تهیه کنید اما یک مغازه خدمات کامپیوتری که خدمات تعمیراتی را به طور تخصصی و حرفه ای ارائه می دهد باید به کلیه این ابزارآلات مجهز باشد.

 1. انواع پیچ گوشتی
 2. پنس
 3. تجهیزات ایمنی مثل دستبند یا پابند آنتی استاتیک
 4. گیره نگهدارنده
 5. دم باریک و انبردست
 6. سیم چین
 7. کف چین
 8. لوپ و ذره بین
 9. اسپاتول
 10. مولتی متر
 11. هویه و نوک هویه
 12. قاب باز کن
 13. لوازم جانبی لحیمکاری مثل تمیز کننده هویه، سیم لحیم، روغن لحیم و خمیر فلکسی و …
 14. وکیوم
 15. قلع کش
 16. استند
 17. هیتر یا هویه هوای داغ
 18. تجهیزات تمیز کننده قطعات شامل برس و مواد تمیز کننده
 19. منبع اغذیع
 20. اشتاینر
 21. دستگاه BGA
 22. دیباگر
 23. پروگرامر
 24. پمپ بد
 25. حلال چسب ال سی دی
 26. میز تعمیرات

تعمیرات موبایل بهتره یا لپ تاپ؟

یکی از سوالات متداول افرادی که می خواهند یک شغل تعمیراتی را آغاز کنند این است که تعمیرات موبایل بهتر است یا لپ تاپ. این دو شغل شباهت های زیادی با هم دارند. در هر دو باید به بخش نرم افزاری و سخت افزاری مسلط باشید. هر دو درآمد بالایی دارند. تقاضای تعمیرات لپ تاپ و موبایل بالا است و بازارکار این دو رشته به سختی اشباع می شود.

بنابراین مقایسه کردن میان این دو شغل کار راحتی نیست. هر کس از زاویه دید خودش و استدلال های شخصی خودش یکی را بر دیگری برتری می دهد. اما واقعیت این است که هر دو شغل مزایا و معایب خودشان را دارند. بهترین کسی که می تواند بین این دو شغل یکی را انتخاب کند خود شما هستید.

شما باید امکانات، علایق و شرایط خود را بسنجید و ببینید که کدام شغل برایتان بهتر است. هر دو شغل پتانسیل این را دارند که شما را به درآمد و آینده بسیار خوبی برسانند. اما شرط اول برای موفقیت، داشتن استعداد و علاقه است. حتما نظرات و تجربیانتان را در بخش کامنت ها با ما و با سایر کاربران سایت زانکو به اشتراک بگذارید.

مزایای شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

درآمد و آینده شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

سوددهی بالای شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر یکی از مزایای اصلی این شغل است. از طرف دیگر برای ورود به این شغل به سرمایه زیادی نیاز ندارید. زمانی که صحبت از سرمایه می شود اولین چیزی که به ذهن همه می آید سرمایه مالی است.

اما باید توجه داشته باشید که بسیاری از مشاغل هستند که سرمایه مالی زیادی برای راه اندازی آن ها نیاز نیست اما نیاز به دانش تخصصی بالایی دارند. برای ورود به چنین مشاغلی شما باید سال ها درس بخوانید یا تجربه کاری داشته باشید.

یکی از مزایای شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر این است که شما با گذراندن یک دوره آموزشی جامع و مدتی کاراموزی به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید.

مدت زمانی که برای رسیدن به مرحله کسب درآمد در شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر باید صرف کنید، کمتر از مدت زمانی است که برای گرفتن یک مدرک لیسانس یا حتی کاردانی زمان صرف می شود.

معایب شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر

وجود برند های مختلف و پیشرفت و تغییرات سریع در کامپیوتر ها و لپ تاپ های جدید شما را وادار می کند تا همواره در حال یادگیری باشید و پا به پای سرعت سرسام آور پیشرفت تکنولوژی پیش بروید. این ویژگی برای خوره های تکنولوژی یک نقطه قوت است اما اگر علاقه زیادی به یادگیری مداوم ندارید ممکن است این شغل زیاد با روحیات شما سازگار نباشد.

مشکلات در پیدا کردن قطعات با کیفیت و اورجینال هم یکی از مشکلاتی است که تقریبا همه تعمیرکاران سخت افزار کامپیوتر با آن دست به گریبان هستند.

چگونه تعمیرکار کامپیوتر شویم؟

دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر زانکو به صورت آموزش حضوری و غیرحضوری آماده ارائه خدمات به علاقمندان به شغل تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر است. تعمیرات انواع لپ تاپ به صورت کاملا تخصصی از سطح پایه تا پیشرفته در دوره های آموزشی زانکو به هنرجویان عزیز تدریس می شود. با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر زانکو می توانید از مزایای زیر بهرمند شوید:

 • آموزش توسط اساتید شناخته شده و با تجربه
 • آموزش عملی در محیط کارگاهی
 • آموزش کار با تجهیزات و عیب یابی و تعمیر لپ تاپ به صورت عملی
 • پشتیبانی فنی پس از اتمام دوره
 • برگزاری کلاس های رفع اشکال
 • دریافت مدرک آموزشگاهی معتبر
 • معرفی برای آزمون فنی حرفه ای و دریافت دیپلم فنی حرفه ای
 • مشاوره خرید تجهیزات و ورود به بازار کار
 • امکان همکاری با تیم تعمیرکاران زانکو و کسب درآمد

آموزشگاه تعمیرات زانکو با همکاری تعمیرکاران متخصص و مجرب، در کنار دوره های آموزش تعمیرات لپ تاپ، اقدام به ارائه خدمات تعمیرات آنلاین لپ تاپ می کند.

 

اگر به تعمیرات موبایل علاقمند هستید و به دنیال یک منبع خوب رایگان برای شروع یادگیری تعمیرات موبایل میگردید، آموزش های رایگان تعمیرات موبایل وبسایت زانکو را از دست ندهید. آموزش رایگان تعمیرات موبایل در وبسایت زانکو یک فرصت استثنایی برای شروع یادگیری تعمیرات موبایل و الکترونیک پایه است. برای دانلود و تماشای فیلم های آموزش رایگان تعمیرات موبایل زانکو روی لینک آبی رو به رو کلیک کنید: آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل رایگان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Verified by MonsterInsights