زانکو
زانکو
ال سی دی شکسته گوشی، شکستن صفحه نمایش گوشی، ال سی دی گوشی، شکستن ال سی دی گوشی، شکستگی تاچ ال سی دی، تعمیر صفحه گوشی، تعمیر گلس گوشی، تعمیر ال سی دی گوشی، تعویض ال سی دی گوشی

با ال سی دی شکسته گوشی چه کنیم؟

ال سی دی شکسته گوشی می تواند برای اکثر افراد نگران کننده باشد. اما با ال سی دی شکسته گوشی چه کار باید بکنیم؟ چطور خودمان میزان خسارت را ارزیابی کنیم؟ از کجا بفهمیم ال سی دی شکسته یا گلس؟ چطور تعمیرکار مناسب را پیدا کنیم؟

در این مقاله از سری مقالات آموزشگاه تعمیرات موبایل زانکو تلاش می کنیم تا به کلیه سوالات شما عزیزان در خصوص ال سی دی شکسته گوشی پاسخ دهیم. شما می توانید از خدمات تعمیرات آنلاین گوشی موبایل زانکو استفاده کنید. دوره آموزش سخت افزار موبایل آموزشگاه زانکو نیز برای هنرجویانی که قصد ورود به بازار کار تعمیرات موبایل را دارند مناسب است.

شکستن صفحه گوشی

بعید است کسی گوشی هوشمند داشته باشد و آن را تصادفا به زمین نینداخته باشد. برای همه ما پیش آمده که گوشی از دستمان بیفتد و تقریبا همه ما آن چند ثانیه استرس و ترس را تجربه کرده ایم؛ همان ثانیه هایی که هنوز نمیدانیم چه اتفاقی برای گوشی ما افتاده و آرزو میکنیم که گوشی خراب نشده باشد.

متاسفانه گاهی اوقات خوش شانس نیستیم و گوشی موبایل ما پس از زمین خوردن آسیب میبیند. یکی از قسمت های آسیب پذیر گوشی دربرابر ضربه، صفحه نمایش آن است. اگر صفحه نمایش گوشی شما شکسته و نمیدانید چه کار باید بکنید، حتما این مقاله را بخوانید.

در این مقاله ما همه راه حل ها و انتخاب هایی که پس از شکستن ال سی دی گوشی پیش رو دارید، توضیح داده ایم.

اهمیت بک آپ گرفتن از اطلاعات گوشی

معمولا فکر میکنیم که نیازی به بک آپ گرفتن و دردسرهای آن نداریم، تا زمانی که به آن نیاز پیدا کنیم! مهم نیست گوشی شما بعد از ضربه خوردن آسیب ببیند یا نه، مهم نیست تصمیم بگیرید ال سی دی شکسته موبایلتان را تعمیر کنید یا نه، در هر صورت بهتر است چند وقت یک بار یک نسخه پشتیبان یا همان بک آپ از اطلاعات گوشی تهیه کنید چون همیشه احتمال دارد اتفاقی بیفتد و اطلاعتتان را از دست بدهید.

اگر ال سی دی گوشی شما شکسته و از اطلاعاتتان بک آپ ندارید، حتما در اولین فرصت از آن ها بک آپ تهیه کنید.

میزان خسارت وارده را ارزیابی کنید

شکستگی صفحه نمایش گوشی شکل ها و شدت های مختلفی دارد که از یک ترک کوچک تا خرد شدن کامل صفحه نمایش متغیر است. بهتر است قبل از هر کاری، میزان خسارت وارده به صفحه نمایش و شدت شکستگی آن را ارزیابی کنید و تصمیمات بعدی را بر همین اساس بگیرید.

ما در ادامه انواع شکستگی صفحه نمایش گوشی را شرح داده ایم:

شکستگی محافظ گوشی

اگر روی صفحه نمایش خود محافظ نصب کرده بودید، نگران نباشید. شکستگی ای که میبینید احتمالا ناشی از شکستن محافظ است نه صفحه نمایش گوشی. با کمی دقت میتوانید تشخیص دهید که خود گلس شکسته یا محافظ آن. در صورتی که محافظ شکسته باشد هزینه تعویض آن بسیار پایین است.

خسارت حداقلی

ال سی دی شکسته گوشی، شکستن صفحه نمایش گوشی، ال سی دی گوشی، شکستن ال سی دی گوشی، شکستگی تاچ ال سی دی، تعمیر صفحه گوشی، تعمیر گلس گوشی، تعمیر ال سی دی گوشی، تعویض ال سی دی گوشی

اگر گوشی شما به عکس بالا شباهت دارد، و روی آن تنها ترک های کوچک مشاهده میکنید، صفحه نمایش بدون مشکل روشن میشود و گوشی به خوبی کار میکند، شکستگی گوشی شما در این دسته بندی قرار میگیرد.

خبر خوب این است که صفحه نمایش شما مشکل چندانی ندارد و تا زمانی که از آن به خوبی مراقبت کنید، مشکلی نخواهید داشت.

ترک های گوشی سطحی به نظر می رسند اما اگر مراقب نباشید میتوانند منجر به آسیب های عمیق به ال سی دی گوشی شوند. چرا که گرد و خاک و رطوبت از طریق همین ترک ها به داخل صفحه نمایش نفوذ میکند و باعث خرابی بیشتر میشود. به خصوص در حال حاضر که به علت همه گیری ویروس کووید-19 همه ما با الکل و مواد ضد عفونی کننده روزی چند بار تلفن همراه خود را ضدعفونی میکنیم. برای جلوگیری از نفوذ مایعات و گرد و غبار به داخل گوشی، از محافظ صفحه نمایش استفاده کنید. این محافظ ها هزینه زیادی ندارند.

میشود روی ال سی دی شکسته چسب بزنیم؟

بله میتوانید، اما این یک راه حل بلند مدت نیست. با وجودی که چسب نواری میتواند یکی دو روز مشکل شما را حل کند اما به احتمال زیاد کنده میشود یا با لبه های گلس گوشی بریده میشود و مجبورید آن را بکنید. و حالا صفحه نمایش گوشی شما چسبی و کثیف شده. بنابراین بهترین گزینه همان محافظ صفحه نمایش است.

اگر محافظ صفحه نمایش سفارش داده اید و هنوز نرسیده، استفاده از چسب نواری به صورت موقت فکر بدی نیست.

خسارت متوسط

ال سی دی شکسته گوشی، شکستن صفحه نمایش گوشی، ال سی دی گوشی، شکستن ال سی دی گوشی، شکستگی تاچ ال سی دی، تعمیر صفحه گوشی، تعمیر گلس گوشی، تعمیر ال سی دی گوشی، تعویض ال سی دی گوشی

اگر گوشی شما شبیه عکس بالاست، چند تا ترک روی آن مشاهده میشود، صفحه نمایش روشن میشود و گوشی مثل قبل کار میکند، شکستگی گوشی شما از نوع متوسط است.

ممکن است ترک ها سطحی به نظر برسند اما وقتی ضربه ای که به گوشی وارد شده آنقدر قوی بوده که باعث شده صفحه نمایش ترک بخورد، احتمالا میتواند منجر به آسیب بیشتر به سنسورهای تاچ و در نهایت خرابی گوشی شود.

فعلا بهتر است همانطور که در مورد قبلی گفتیم، با استفاده از محافظ صفحه نمایش از آسیب بیشتر به گوشی و جلوگیری از ورود رطوبت و گرد و خاک به داخل گوشی، جلوگیری کنید.

معمولا در این موارد تعویض گلس گوشی موبایل مشکل شما را حل خواهد کرد.

تعمیر صفحه نمایش گوشی

ال سی دی شکسته گوشی، شکستن صفحه نمایش گوشی، ال سی دی گوشی، شکستن ال سی دی گوشی، شکستگی تاچ ال سی دی، تعمیر صفحه گوشی، تعمیر گلس گوشی، تعمیر ال سی دی گوشی، تعویض ال سی دی گوشی

کار دیگری که میتوانید بکنید، تعویض صفحه نمایش است. اگر تعمیرکار حرفه ای نیستید، برای تعویض تاچ ال سی دی گوشی موبایل به تعمیرکار مراجعه کنید.

پیشنهاد میکنیم برای تعویض انواع صفحه نمایش موبایل فقط به مراکز تعمیرات معتبر مراجعه کنید. می توانید از خدمات تعمیرات آنلاین گوشی موبایل آموزشگاه زانکو استفاده کنید. آموزشگاه زانکو درخواست تعمیر آنلاین انواع گوشی های موبایل را قبول می کند. کلیه این تعمیرات به صورت کاملا تضمینی و توسط برترین مدرسین و تعمیرکاران زانکو صورت می گیرند.

خسارت قابل توجه

ال سی دی شکسته گوشی، شکستن صفحه نمایش گوشی، ال سی دی گوشی، شکستن ال سی دی گوشی، شکستگی تاچ ال سی دی، تعمیر صفحه گوشی، تعمیر گلس گوشی، تعمیر ال سی دی گوشی، تعویض ال سی دی گوشی

اگر شکستگی صفحه نمایش شما شبیه این تصویر است، روی آن ترک های زیادی مشاهده میکنید، صفحه نمایش روشن میشود اما تاچ به خوبی کار نمیکند، صفحه نمایش شما دچار این نوع شکستگی شده است.

گاهی اوقات با وجود شکستگی صفحه نمایش هیچ تداخلی در عملکرد گوشی ایجاد نمیشود اما همیشه اینطور نیست. در مواردی که سنسورهای تاچ یا قطعات سخت افزاری دیگر گوشی آسیب دیده باشند، گوشی شما مثل قبل کار نخواهد کرد و به تعمیرات تخصصی نیاز خواهید داشت.

خسارت شدید

ال سی دی شکسته گوشی، شکستن صفحه نمایش گوشی، ال سی دی گوشی، شکستن ال سی دی گوشی، شکستگی تاچ ال سی دی، تعمیر صفحه گوشی، تعمیر گلس گوشی، تعمیر ال سی دی گوشی، تعویض ال سی دی گوشی

اگر گوشی شما شبیه تصویر بالاست، روی آن پر از شکستگی و ترک شده، گوشی روشن نمیشود یا فقط خطوط رنگی نشان میدهد، متاسفانه صفحه نمایش و گوشی به طور جدی آسیب دیده است.

در این حالت احتمالا صفحه نمایش شما روشن نمیشود یا اگر بشود چشمک میزند. طبیعتا وقتی گوشی تا این اندازه آسیب دیده باشد، از دست خودتان کاری بر نمی آید و باید آن را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

گاهی اوقات آسیب آنقدر جدی است که علاوه بر صفحه نمایش بقیه قطعات داخلی گوشی را نیز تخت تاثیر قرار میدهد.

استفاده از خمیر دندان برای تعمیر گلس گوشی

احتمالا شما هم در اینترنت این ادعا را دیده اید که با زدن خمیردندان به صفحه نمایش میشود شکستگی ال سی دی را تعمیر کرد. به طور منطقی، استفاده از پاک کننده هایی که کمی خاصیت سایندگی دارند، میتوانید به نرم کردن لبه شکستگی های گلس گوشی به طور محدود کمک کند اما ما استفاده از هیچگونه مواد خارجی را روی صفحه نمایش ترک خورده یا داخل گوشی توصیه نمیکنیم.

همانطور که گفتیم ترک روی صفحه نمایش، گوشی را نسبت به ورود مایعات و گرد و خاک آسیب پذیر میکند. اگر گرد و خاک میتواند به قطعات داخلی گوشی آسیب بزند، تصور کنید خمیردندان چه کار هایی میتواند بکند!

بنابراین هرگز از خمیردندان برای تعمیر گلس گوشی استفاده نکنید.

گوشی را با صفحه نمایش شکسته بفروشید

اگر گوشی شما قابل تعمیر نیست یا نمیتوانید برای تعمیر آن هزینه کنید، هنوز راه حلی برای شما وجود دارد. باورتان بشود یا نه، خریدارانی هستند که حاضرند برای گوشی های شکسته و خراب پول خوبی بپردازند.

خریداران گوشی های شکسته و خراب، از قطعات داخل گوشی برای تعمیرات، یا بازیافت قطعات درونی و فلزات آن استفاده میکنند. پس اگر اطمینان دارید که تعمیر صفحه نمایش گزینه مناسب شما نیست، حتما فروش گوشی را در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که گوشی هایی که ال سی دی آن ها شکسته نسبت به گوشی سالم با قیمت پایین تری خریداری میشوند بنابراین توقع  نداشته باشید که گوشی شما با قیمت بالا، یا به قیمت گوشی سالم، به فروش برود.

پیشگیری از شکستن ال سی دی گوشی

هزینه تعویض صفحه نمایش بسیار بیشتر از هزینه خرید محافظ برای گوشی است. اگر گوشی زیاد از دستتان می افتد، بهتر است در فکر خرید یک محافظ با کیفیت برای صفحه نمایش گوشی خود باشید. گلس های محافظ یک لایه اضافی برای کمک به محافظت از صفحه نمایش گوشی فراهم میکنند.

مورد دیگری که به پیشگیری از شکستگی گوشی کمک میکند، استفاده از کیس موبایل است. حتی ساده ترین و ابتدایی ترین کیس ها هم ضربه ناشی از زمین خوردن گوشی را تا حدی به خود جذب میکنند.

اگر به تعمیرات موبایل علاقمند هستید و به دنیال یک منبع خوب رایگان برای شروع یادگیری تعمیرات موبایل میگردید، آموزش های رایگان تعمیرات موبایل وبسایت زانکو را از دست ندهید. آموزش رایگان تعمیرات موبایل در وبسایت زانکو یک فرصت استثنایی برای شروع یادگیری تعمیرات موبایل و الکترونیک پایه است. برای دانلود و تماشای فیلم های آموزش رایگان تعمیرات موبایل زانکو روی لینک آبی رو به رو کلیک کنید: آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل رایگان

زمان باقی مانده تا پایان جشنواره

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

دوس داری تعمیرات موبایل رو به صورت غیرحضوری تضمینی یاد بگیری ؟

آموزشگاه زانکو به مناسبت شب یلدا 50% تخفیف روی پکیج های آموزش سخت افزار و نرم افزارش گذاشته

این پکیج ویدیویی کامل ترین پکیج غیرحضوری تعمیرات موبایل که با تضمین کیفیت و با ضمانت بازگشت وجه ارائه میشه ، بعد از تماشای ویدیوها میتونی تا 5 جلسه توی کلاس تمرین حضوری رایگان برای رفع اشکال شرکت کنی

اگه توام دوس داری تو این دوره شرکت کنی شماره تماست رو به آیدی تلگرامی که برات میزارم ارسال کن

@zancko_ir

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *