زانکو
زانکو
بازار کار تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی

بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

هیچ کس نمیتواند رشد استفاده از لوازم خانگی را در دنیای مدرن امروز نادیده بگیرد. با افزایش حضور زنان در جامعه امروز استفاده از انواع گوناگون لوازم خانگی برای سرعت بخشیدن به کارهای منزل روز به روز بیشتر می شود. به جرات می توان گفت امروزه در هر خانه ایرانی حداقل چهار نوع مختلف از وسایل برقی خانگی وجود دارد. از پرکاربردترین آنها میتوان به یخچال فریزر، ماشین ظرف شویی، ماشین لباس شویی، کولرهای گازی، جارو برقی، اتو، انواع غذاساز، چای ساز و ماکروویو اشاره کرد. همین مساله ما را بر آن داشت که این مقاله را درباره بازار پررونق تعمیرات لوازم خانگی تهیه کنیم.

چرا شغل تعمیرکار لوازم خانگی؟

همان طور که استفاده از لوازم خانگی بیشتر شده است، تقاضا برای تعمیرات لوازم خانگی نیز بیش تر شده است. شاید در گذشته افراد ترجیح می دادند با خراب شدن وسایل خانگی شان آن ها را تعویض کنند و یک وسیله نو را جایگزین کنند. اما در سال های اخیر با توجه به  نوسان زیاد قیمت ارز و با توجه به اینکه خیلی از برندهای لوازم خانگی داخل بازار وارداتی هستند، قیمت تمام شده خرید آنها بسیار بالا می باشد. حتی تولید کننده های داخلی هم با توجه به نیازشان به واردات قطعات از این افزایش قیمت ها بی بهره نیستند. بنابراین افراد ترجیح می دهند با هزینه خیلی کمتری وسیله برقی خانگی خود تعمیر کنند. هم چنین نیاز به استفاده از بعضی وسایل مانند یخچال و ماشین لباسشویی و یا فر برقی هیچ گاه از بین نمی روند.اینجاست که بازار کار عالی یک تعمیرکار کاربلد لوازم خانگی بسیار به چشم می آید و این حرفه را حتی در آینده بسیار پررونق می کند.

برای درآمد عالی مهارت کسب کنید

شاید از دوستان و آشنایان خود شنیده باشید که تعمیرات لوازم خانگی درآمد بالایی دارد. بله درست است. اما داشتن مهارت در هر زمینه کاری مهم است. منطقی باشید. شما نمی توانید تنها با گذراندن یک دوره در آموزشگاه و گرفتن مدرک تعمیرات لوازم خانگی به درآمد بالا برسید. شما باید در زمینه کاری خود ماهر باشید تا دیگران بتوانند به شما اطمینان کنند. حال اگر شما به کارهای فنی علاقه دارید و تصمیم گرفته اید که یک تعمیرکار لوازم خانگی شوید، فراموش نکنید که تا زمانی که به مهارت کافی دست نیافته اید نمی توانید به درآمد مناسب و موفقیت دست پیدا کنید.

مهارت عیب یابی لوازم خانگی

به عنوان مثال یک تعمیرکار لوازم خانگی ماهر باید بتواند با دقت وسیله برقی مورد نظر را عیب یابی کند. هم چنین او باید بر کدهای خطا مسلط باشد و بداند که کدها نشان دهنده چه مشکلاتی هستند تا بتواند آن ها را رفع کند. یا او باید محل قرار گرفتن تمام قطعات را بداند تا در صورت لزوم آن ها را تعمیر و یا تعویض کند.

داشتن اطلاعات به روز در زمینه تعمیرات لوازم خانگی

زمانی را تصور کنید که شما یک تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی شده اید. فکر می کنید که همه چیز را می دانید و در کار خود یک استاد به تمام معنا هستید. اما این کافی نیست. به دلیل سرعت پیشرفت تکنولوژی و تولید روز افزون لوازم برقی جدید باید دانش و اطلاعات خود را به روز نگه دارید. شما همیشه رقیبانی دارید که درباره تعمیرات جدیدترین مدلهای لوازم خانگی اطلاعات دارند.پس برای از دست ندادن مشتریان خود باید پا به پای پیشرفت تکنولوژی پیش بروید.

 

از لوازم خانگی پرکاربرد شروع کنید

شاید خیلی زمان نیاز داشته باشید تا بر تعمیر همه انواع لوازم خانگی مسلط شوید. اگر برای رسیدن به درآمد عجله دارید از پرکاربردها شروع کنید. این روزها تعداد لوازم خانگی برقی داخل خانه ها از تعداد انگشتان دست هم فراتر رفته و بسیار متنوع شده است. ولی بعضی از آن ها بسیار پرکاربردتر می باشند. بعضی از لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، جارو برقی و تلویزیون نیازهای بسیار ضروری ما را برآورده می کنند و طرفدارن بیشتری دارند. مثلا شاید زندگی بدون یخچال حتی برای چند روز هم برایمان ممکن نباشد.  زمانی را تصور کنید که یخچال از کار افتاده باشد. تمام مواد غذایی شروع به فاسد شدن می کنند. عملا میتوان گفت زندگی در دنیای مدرن بدون یخچال فریزر ناممکن است.

جالب است بدانید کسانی که تنها به تعمیر ماشین لباسشویی و یحچال می پردازند ماهانه به طور متوسط بین پنج تا ده میلیون درآمد دارند. بنابریان اصلا شاید بهتر باشد که ابتدا در تعمیر یک یا دو وسیله خانگی ماهر شوید و بعد به سراغ انواع دیگر بروید.

راه متفاوت کسب درآمد از تعمیرات لوازم خانگی

راه دیگر کسب درآمد ار تعمیرات لوازم خانگی که شاید کمی متفاوت باشد، تعمیر وسایل از کار افتاده و فروش آنهاست. شاید افرادی باشند که وسایل برقی از کار افتاده خود را به هر دلیلی دیگر نخواهند. شما می توانید آن ها را با قیمتی بسیار پایین تر از ارزش واقعیشان بخرید. سپس با هزینه اندک آن ها را تعمیر کنید و با قیمت بسیار مناسب دوباره آن ها را بفروشید. گاهی این وسایل تعمیر شده تا سال های سال قابل استفاده هستند. در واقع شما این درآمد را مدیون دانش و مهارتتان هستید و نه خرید و فروش. البته پیشنهاد ما این است که این کار را در سال های اول که هنوز تجربه و مهارت کافی ندارید انجام ندهید.

چقدر سرمایه نیاز داریم؟

این کار نیاز به سرمایه خیلی خاصی ندارد زیرا هزینه قطعاتی که تعویض می شوند از مشتری دریافت می گردد. شما تنها در ابتدا هزینه ای برای آموزش و خرید ابزار مورد نیاز برای تعمیرات لوازم خانگی می کنید. که در واقع می توان به جای هزینه عنوان سرمایه گذاری را بر آن گذاشت.

می توانید برای شروع به جای اجاره کردن مکان خاصی و هزینه برای تبلیغات کار خود با شرکت ها و یا نمایندگی هایی که نیاز به تعمیرکار دارند همکاری کنید. با این کار هم از هزینه های اولیه خود می کاهید و هم فرصتی بسیار عالی برای کسب تجربه و مهارت به دست می آورید.

در انتها یرای یک تعمیرکار لوازم منزل شدن در کنار آموش دیدن چیزی که از هم مهم تر است، صبور بودن است. شما باید بارها و بارها وسایلی را که اهیمت چندانی ندارند باز کنید. قطعات آن را از هم جدا کنید و دوباره آن ها را سرهم کنید. و وقتی نتیجه کارتان را ببینید احتمالا بهترین پاداشتان خواهد بود. بنابراین از آموزش، صبوری و تلاش های پی در پی دست بردار نباشید.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *